1049 0
Προσάρτημα του Διατάγματος της Κεντρικής Εκλογικής Επιτροπής της Ρωσικής Ομοσπονδίας της 15ης Δεκεμβρίου 2011
Πολιτικό κόμμα "Δίκαιη Ρωσία"
1. Μιρόνοφ Σεργκέι Μιχαήλοβιτς
2. Λεβίτσεφ Νικολάι Βλαντιμίροβιτς
3. Dmitrieva Oksana Genrikhovna
4. Λομάκιν-Ρουμιάντσεφ Αλεξάντερ Βαντίμοβιτς
5. Αντρέι Βλαντιμίροβιτς Τουμάνοφ
6. Levin Leonid Leonidovich
7. Γκράτσεφ Ιβάν Ντμίτριεβιτς
8. Drapeko Elena Grigorievna
9. Λακουτίν Νικολάι Αφανάγιεβιτς
10. Ilkovsky Konstantin Konstantinovich
11. Kharlov Vadim Borisovich
12. Tumusov Fedot Semenovich
13. Shudegov Viktor Evgrafovich
14. Aksakov Anatoly Gennadievich
15. Τερέντιεφ Αλεξάντερ Βασίλιεβιτς
16. Ρουντένκο Αντρέι Βικτόροβιτς
17. Mashkarin Vladimir Petrovich
18. Zubov Valery Mikhailovich
19. Oganyan Hovhannes Armenakovich
20. Goryacheva Svetlana Petrovna
21. Kuzmina Alla Vladimirovna
22. Epifanova Olga Nikolaevna
23. Σελιβάνοφ Γιούρι Αλεξέεβιτς
24. Belyakov Anton Vladimirovich
25. Mikheev Oleg Leonidovich
26. Alexey Chepa
27. Mitrofanov Alexey Valentinovich
28. Pakholkov Oleg Vladimirovich
29. Αντρέι Οζέροφ
30. Κρούτοφ Αντρέι Ντμίτριεβιτς
31. Bryachak Mikhail Vasilyevich
32. Τσετβερίκοφ Αλεξάντερ Βλαντιμίροβιτς
33. Gorovtsov Dmitry Evgenievich
34. Doronin Sergey Alexandrovich
35. Vanchugov Roman Anatolyevich
36. Romanovich Alexander Leonidovich
37. Moskalkova Tatyana Nikolaevna
38. Σέιν Ανατόλι Αλεξέεβιτς
39. Ponomarev Ilya Vladimirovich
40. Μιζουλίνα Έλενα Μπορίσοφνα
41. Πετρόφ Σεργκέι Ανατόλιεβιτς
42. Εμελιάνοφ Μιχαήλ Βασίλιεβιτς
43. Γκασάνοφ Τζαμαλαντίν Ναμπίεβιτς
44. Γκούντκοφ Ντμίτρι Γεννάντιεβιτς
45. Muzykaev Adnan Abdulaevich
46. Μπούρκοφ Αλεξάντερ Λεονίντοβιτς
47. Chereshnev Valery Alexandrovich
48. Nosovko Gennady Sergeevich
49. Alexey Kazakov
50. Ζότοφ Ιγκόρ Λβόβιτς
51. Gartung Valery Karlovich
52. Σβέτσοφ Βασίλι Γκεοργκίεβιτς
53. Γκρεσνεβίκοφ Ανατόλι Νικολάεβιτς
54. Ageev Alexander Alexandrovich
55. Gudkov Gennady Vladimirovich
56. Khovanskaya Galina Petrovna
57. Νίλοφ Όλεγκ Ανατόλιεβιτς
58. Πετούκοβα Νατάλια Ρέμοβνα
59. Ουσάκοφ Ντμίτρι Βλαντιμίροβιτς
60. Σερντιούκ Μιχαήλ Ιβάνοβιτς
61. Lysyakov Alexey Alekseevich
62. Μπίτσκοβα Ευδοκία Ιβάνοβνα
63. Samiev Ildar Rafikovich
64. Parakhin Vladimir Vyacheslavovich
Πολιτικό κόμμα "Φιλελεύθερο Δημοκρατικό Κόμμα της Ρωσίας"
65. Ζιρινόφσκι Βλαντιμίρ Βόλφοβιτς
66. Ostrovsky Alexey Vladimirovich
67. Λεμπέντεφ Ιγκόρ Βλαντιμίροβιτς
68. Nilov Yaroslav Evgenievich
69. Didenko Alexey Nikolaevich
70. Καλάσνικοφ Σεργκέι Βιατσεσλάβοβιτς
71. Σλούτσκι Λεονίντ Εντουάρντοβιτς
72. Seleznev Valery Sergeevich
73. Σβίτσεφ Ντμίτρι Αλεξάντροβιτς
74. Napso Yuri Aisovich
75. Σουχάρεφ Ιβάν Κωνσταντίνοβιτς
76. Starovoitov Alexander Sergeevich
77. Τσερκάσοφ Κίριλ Ιγκόρεβιτς
78. Μαρίνιν Σεργκέι Βλαντιμίροβιτς
79. Αμπράμοφ Ιβάν Νικολάεβιτς
80. Αντρέι Λεονίντοβιτς Μάρκιν
81. Semenov Vladimir Vladislavovich
82. Kulieva Vasilina Vasilievna
83. Κροπάτσεφ Αλεξάντερ Σεργκέεβιτς
84. Ovsyannikov Vladimir Anatolievich
85. Νόσοφ Ντμίτρι Γιούριεβιτς
86. Markin Eduard Vitalievich
87. Kalyuzhny Ruslan Valerievich
88. Ντροζντόφ Ίλια Γιούριεβιτς
89. Φούργκαλ Σεργκέι Ιβάνοβιτς
90. Τσίρκοβα Ιρίνα Αλεξάντροβνα
91. Gubareva Natalya Viktorovna
92. Zolochevsky Vitaly Sergeevich
93. Λίτβιντσεφ Ντμίτρι Αλεξέεβιτς
94. Καργκίνοφ Σεργκέι Γκενρίχοβιτς
95. Ζουράβλεφ Σεργκέι Βαλεριάνοβιτς
96. Sirotkin Sergey Nikanorovich
97. Λουγκοβόι Αντρέι Κωνσταντίνοβιτς
98. Σαβέλιεφ Ντμίτρι Ιβάνοβιτς
99. Ανάνσκιχ Ιγκόρ Αλεξάντροβιτς
100. Ιβάνοφ Σεργκέι Βλαντιμίροβιτς
101. Ζιγκάρεφ Σεργκέι Αλεξάντροβιτς
102. Kurdyumov Alexander Borisovich
103. Dengin Vadim Evgenievich
104. Ζελίνσκι Γιαν Βικτόροβιτς
105. Afanasyeva Elena Vladimirovna
106. Σβιρίντοφ Βαλεντίν Βαλεντίνοβιτς
107. Degtyarev Mikhail Vladimirovich
108. Ishchenko Anton Anatolyevich
109. Subbotin Konstantin Sergeevich
110. Taskaev Vladimir Pavlovich
111. Μπαλμπέροφ Αλεξάντερ Αλεξάντροβιτς
112. Σίνγκαρκιν Μαξίμ Αντρέεβιτς
113. Ζούρκο Βασίλι Βασίλιεβιτς
114. Γουάινσταϊν Σεργκέι Ευγένιεβιτς
115. Svergunova Margarita Nikolaevna
116. Sobolev Viktor Vasilievich
117. Svintsov Andrey Nikolaevich
118. Rokhmistrov Maxim Stanislavovich
119. Volchek Denis Gennadievich
120. Tarasyuk Vasily Mikhailovich
Πολιτικό κόμμα "Κομμουνιστικό Κόμμα της Ρωσικής Ομοσπονδίας"
121. Zyuganov Gennady Andreevich
122. Komoyedov Vladimir Petrovich
123. Afonin Yuri Vyacheslavovich
124. Αλφέροφ Ζόρες Ιβάνοβιτς
125. Savitskaya Svetlana Evgenievna
126. Μέλνικοφ Ιβάν Ιβάνοβιτς
127. Kashin Vladimir Ivanovich
128. Τσερκέσοφ Βίκτορ Βασίλιεβιτς
129. Νόβικοφ Ντμίτρι Γκεοργκίεβιτς
130. Taysaev Kazbek Kutsukovich
131. Γιούσενκο Αλεξάντερ Αντρέεβιτς
132. Tychinin Andrey Dzhafarovich
133. Markhaev Vyacheslav Mikhailovich
134. Ρεσούλσκι Σεργκέι Νικολάεβιτς
135. Μπίφοβ Ανατόλι Ζαμάλοβιτς
136. Kashin Boris Sergeevich
137. Andreev Andrey Anatolievich
138. Κότσιεφ Ρόμπερτ Ιβάνοβιτς
139. Likhachev Vasily Nikolaevich
140. Πεσκόφ Βίκτορ Πέτροβιτς
141. Σαποζνίκοφ Νικολάι Ιβάνοβιτς
142. Σουρτσάνοφ Βαλεντίν Σεργκέεβιτς
143. Ζάπολεφ Μιχαήλ Μιχαήλοβιτς
144. Γιουρτσένκο Σεργκέι Ιβάνοβιτς
145. Pozdnyakov Vladimir Georgievich
146. Χαριτόνοφ Νικολάι Μιχαήλοβιτς
147. Obukhov Sergey Pavlovich
148. Μπερουλάβα Μιχαήλ Νικολάεβιτς
149. Kulikov Oleg Anatolyevich
150. Kornienko Alexey Viktorovich
151. Γκοντσάροφ Βίκτορ Ιβάνοβιτς
152. Στόγκριν Σεργκέι Ιβάνοβιτς
153. Arefiev Nikolay Vasilievich
154. Aparina Alevtina Viktorovna
155. Muravlenko Sergey Viktorovich
156. Romanov Petr Vasilyevich
157. Pautov Viktor Nikolaevich
158. Βασίλτσοφ Σεργκέι Ιβάνοβιτς
159. Γκαβρίλοφ Σεργκέι Ανατόλιεβιτς
160. Gostev Ruslan Georgievich
161. Ponomarev Alexey Alekseevich
162. Levchenko Sergey Georgievich
163. Rulkov Evgeny Adamovich
164. Νικήτιν Βλαντιμίρ Στεπάνοβιτς
165. Komotsky Boris Olegovich
166. Σόμπκο Σεργκέι Βασίλιεβιτς
167. Μαμάεφ Σεργκέι Παβλίνοβιτς
168. Ιβάνοφ Νικολάι Νικολάεβιτς
169. Ποτόμσκι Βαντίμ Βλαντιμίροβιτς
170. Ραζβορότνιεφ Νικολάι Βασίλιεβιτς
171. Βασίλιεφ Νικολάι Ιβάνοβιτς
172. Russkikh Alexey Yurievich
173. Avdeev Mikhail Yurievich
174. Ryabov Nikolai Fedorovich
175. Ταρνάεφ Αλεξάντερ Πέτροβιτς
176. Voronenkov Denis Nikolaevich
177. Lokot Anatoly Evgenievich
178. Abalakov Alexander Nikolaevich
179. Kravets Alexander Alekseevich
180. Ντενισένκο Όλεγκ Ιβάνοβιτς
181. Τσίκιν Βαλεντίν Βασίλιεβιτς
182. Ikonnikov Vasily Nikolaevich
183. Πλέτνεβα Ταμάρα Βασίλιεβνα
184. Simagin Vladimir Alexandrovich
185. Κολομέιτσεφ Νικολάι Βασίλιεβιτς
186. Kolomeytsev Viktor Andreevich
187. Μπεσόνοφ Βλαντιμίρ Ιβάνοβιτς
188. Fedotkin Vladimir Nikolaevich
189. Καλάσνικοφ Λεονίντ Ιβάνοβιτς
190. Romanov Valentin Stepanovich
191. Αλίμοβα Όλγα Νικολάεβνα
192. Yezersky Nikolai Nikolaevich
193. Dorokhin Pavel Sergeevich
194. Solovyov Vadim Georgievich
195. Starodubtsev Vasily Aleksandrovich
196. Tetekin Vyacheslav Nikolaevich
197. Sinelshchikov Γιούρι Πέτροβιτς
198. Nekrasov Alexander Nikolaevich
199. Kulikov Alexander Dmitrievich
200. Rashkin Valery Fedorovich
201. Κουμίν Βαντίμ Βαλεντίνοβιτς
202. Σμόλιν Όλεγκ Νικολάεβιτς
203. Potapov Alexander Vladimirovich
204. Dorovin Evgeny Vladimirovich
205. Sokol Svyatoslav Mikhailovich
206. Μπόρτκο Βλαντιμίρ Βλαντιμίροβιτς
207. Shirshov Konstantin Vladimirovich
208. Agaev Vakha Abuevich
209. Ταρανίν Βίκτορ Ιβάνοβιτς
210. Ivanyuzhenkov Boris Viktorovich
211. Nikitchuk Ivan Ignatievich
212. Ροντέν Βλαντιμίρ Ρομάνοβιτς
Πανρωσικό πολιτικό κόμμα "Ενωμένη Ρωσία"
213. Krasheninnikov Pavel Vladimirovich
214. Rakhmatullina Zugura Yaganurovna
215. Kachkaev Pavel Rurikovich
216. Yusupov Marcel Kharisovich
217. Degtyarev Alexander Nikolaevich
218. Fakhritdinov Irshat Yunirovich
219. Batalova Rima Akberdinovna
220. Makhmutov Anvar Anasovich
221. Κλίμοφ Βίκτορ Βλαντιμίροβιτς
222. Murzabaeva Salia Sharifyanovna
223. Mardanshin Rafael Mirkhatimovich
224. Abdulatipov Ramazan Gadzhimuradovich
225. Γκάντζιεφ Μάγκομεντ Ταζουντίνοβιτς
226. Shikhsaidov Khizri Isaevich
227. Kurbanov Rizvan Daniyalovich
228. Gasanov Magomedkadi Nabievich
229. Safaraliev Gadzhimet Kerimovich
230. Amirilaev Adam Bashirovich
231. Μπαλάσοφ Μπαλάς Κουρμπανμαγκομέντοβιτς
232. Shkhagoshev Adalbi Lyulevich
233. Γκέκιεφ Ζαούρ Νταλχάτοβιτς
234. Starshinov Mikhail Evgenievich
235. Pivnenko Valentina Nikolaevna
236. Kuzminykh Tamara Gavrilovna
237. Osipov Vyacheslav Konstantinovich
238. Efimov Vitaly Borisovich
239. Shkolkina Nadezhda Vasilievna
240. Khadartsev Maharbek Khazbievich
241. Μορόζοφ Όλεγκ Βικτόροβιτς
242. Kabaeva Alina Maratovna
243. Gilmutdinov Ildar Irekovich
244. Kogogina Alfiya Gumarovna
245. Μπογουσλάφσκι Ίρεκ Μπορίσοβιτς
246. Μπάριεφ Μαράτ Μανσούροβιτς
247. Ilyasov Radik Sabitovich
248. Khairov Rinat Shamilevich
249. Sidyakin Alexander Gennadievich
250. Abubakirov Rishat Fazlutdinovich
251. Γκαλιμαρντάνοφ Μαρσέλ Μαγφούροβιτς
252. Ντελιμχάνοφ Άνταμ Σουλτάνοβιτς
253. Kosachev Konstantin Iosifovich
254. Νεβέροφ Σεργκέι Ιβάνοβιτς
255. Προκόπιεφ Αλεξάντερ Σεργκέεβιτς
256. Γκοροβόι Νικολάι Ιβάνοβιτς
257. Χορωδία Gleb Yakovlevich
258. Ντεμτσένκο Ιβάν Ιβάνοβιτς
259. Tkachev Alexey Nikolaevich
260. Schlegel Robert Alexandrovich
261. Krivonosov Sergey Vladimirovich
262. Εζούμποφ Αλεξέι Πέτροβιτς
263. Skorobogatko Alexander Ivanovich
264. Kravchenko Valery Nikolaevich
265. Pimashkov Petr Ivanovich
266. Vorobyov Andrey Yurievich
267. Trapeznikov Valery Vladimirovich
268. Klimov Andrey Arkadyevich
269. Em Yuri Pavlovich
270. Murga Andrey Yurievich
271. Govorukhin Stanislav Sergeevich
272. Μοϊσέεφ Μιχαήλ Αλεξέεβιτς
273. Pekhtin Vladimir Alekseevich
274. Maksakova-Igenbergs Maria Petrovna
275. Σκοτς Αντρέι Βλαντιμίροβιτς
276. Senatorova Elena Nikolaevna
277. Μποχάροφ Αντρέι Ιβάνοβιτς
278. Lakhova Ekaterina Filippovna
279. Anikeev Grigory Viktorovich
280. Konkov Ντμίτρι Σεργκέεβιτς
281. Pozgalev Vyacheslav Evgenievich
282. Karelova Galina Nikolaevna
283. Κοστούνοφ Ίλια Ευγένιεβιτς
284. Zhuravlev Alexey Alexandrovich
285. Romanov Anton Vasilyevich
286. Ζούκοφ Αλεξάντερ Ντμίτριεβιτς
287. Κόλεσνικ Αντρέι Ιβάνοβιτς
288. Mikhalev Boris Vladimirovich
289. Alekseeva Tatyana Olegovna
290. Γκρίντιν Βλαντιμίρ Γκριγκόριεβιτς
291. Βάλουεφ Νικολάι Σεργκέεβιτς
292. Fokin Alexander Ivanovich
293. Timchenko Vyacheslav Stepanovich
294. Valenchuk Oleg Dorianovich
295. Iltyakov Alexander Vladimirovich
296. Naryshkin Sergey Evgenievich
297. Petrov Sergey Valerievich
298. Μπόρτσοφ Νικολάι Ιβάνοβιτς
299. Kabanova Valentina Viktorovna
300. Τερέντιεφ Μιχαήλ Μπορίσοβιτς
301. Shakkum Martin Lutsianovich
302. Σαμπλίν Ντμίτρι Βαντίμοβιτς
303. Lysakov Vyacheslav Ivanovich
304. Λιπάτοφ Γιούρι Αλεξάντροβιτς
305. Yazev Valery Afonasevich
306. Bulavinov Vadim Evgenievich
307. Σαφίν Μαράτ Μουμπίνοβιτς
308. Μακάροφ Αντρέι Μιχαήλοβιτς
309. Καρελίν Αλεξάντερ Αλεξάντροβιτς
310. Manuylova Irina Viktorovna
311. Dorofeev Sergey Borisovich
312. Ποπόφ Σεργκέι Αλεξάντροβιτς
313. Schrader Viktor Filippovich
314. Nikolaeva Elena Leonidovna
315. Κοβάλεφ Νικολάι Ντμίτριεβιτς
316. Ρουντένσκι Ιγκόρ Νικολάεβιτς
317. Μακάροφ Νικολάι Ιβάνοβιτς
318. Μπορζόβα Όλγα Γκεοργκίεβνα
319. Kaminsky Alexander Viktorovich
320. Πλίγκιν Βλαντιμίρ Νικολάεβιτς
321. Moskvichev Evgeny Sergeevich
322. Knyshov Alexey Vladimirovich
323. Στεπάνοβα Ζόγια Μιχαήλοβνα
324. Khinshtein Alexander Evseevich
325. Gutenev Vladimir Vladimirovich
326. Μπόκοβα Λιουντμίλα Νικολάεβνα
327. Pankov Nikolai Vasilyevich
328. Προκοπένκο Τιμούρ Βαλεντίνοβιτς
329. Batalina Olga Yurievna
330. Petrov Alexander Petrovich
331. Yakushev Valery Vasilyevich
332. Arshba Otari Ionovich
333. Klintsevich Franz Adamovich
334. Kidyaev Viktor Borisovich
335. Babakov Alexander Mikhailovich
336. Maksimova Svetlana Viktorovna
337. Σαβέλιεφ Ντμίτρι Βλαντιμίροβιτς
338. Κβίτκα Ιβάν Ιβάνοβιτς
339. Karpov Anatoly Evgenievich
340. Semenova Ekaterina Yurievna
341. Balykhin Grigory Artyomovich
342. Μπουρμάτοφ Βλαντιμίρ Βλαντιμίροβιτς
343. Μπελούσοφ Βαντίμ Βλαντιμίροβιτς
344. Kretov Alexander Vladimirovich
345. Σβέτσοβα Λιουντμίλα Ιβάνοβνα
346. Κρουπέννικοφ Βλαντιμίρ Αλεξάντροβιτς
347. Μακρύς Βλαντιμίρ Ιβάνοβιτς
348. Γκοντσάρ Νικολάι Νικολάεβιτς
349. Isaev Andrey Konstantinovich
350. Ρητίνη Vladimir Iosifovich
351. Panina Elena Vladimirovna
352. Gabdrakhmanov Ildar Nurullovich
353. Zheleznyak Sergey Vladimirovich
354. Zvagelsky Victor Friedrichovich
355. Nikonov Vyacheslav Alekseevich
356. Kozhevnikova Maria Alexandrovna
357. Zharkov Anton Viktorovich
358. Εκλέχτηκε ο Ανατόλι Μπορίσοβιτς
359. Sokolova Irina Valerievna
360. Ρέζνικ Βλάντισλαβ Ματούσοβιτς
361. Khorolya Dmitry Ottovich
362. Potsyapun Vladimir Timofeevich
363. Slipenchuk Mikhail Viktorovich
364. Γκάντζιεφ Μουράντ Στανισλάβοβιτς
365. Umakhanov Umakhan Magomedgadzhievich
366. Khamchiev Belan Bagaudinovich
367. Βασίλιεφ Γιούρι Βικτόροβιτς
368. Mukabenova Marina Alekseevna
369. Ερκένοφ Αχμάτ Τσοκάγιεβιτς
370. Πονεβέζσκι Βλαντιμίρ Αλεξάντροβιτς
371. Shemyakin Vladimir Leonidovich
372. Chindyaskin Sergey Viktorovich
373. Shtyrov Vyacheslav Anatolievich
374. Aguzarov Tamerlan Kimovich
375. Khairullin Airat Nazipovich
376. Sibagatullin Fatih Saubanovich
377. Shoigu Larisa Kuzhugetovna
378. Abroskin Nikolai Pavlovich
379. Agaev Bekhan Vakhaevich
380. Maksimova Nadezhda Sergeevna
381. Vakhaev Khozh Magomed Humaidovich
382. Σελιμχάνοφ Μάγκομεντ Σαλάμοβιτς
383. Saraliev Shamsail Yunusovich
384. Samoilova Alla Vladimirovna
385. Gerasimenko Nikolai Fedorovich
386. Kobzon Joseph Davydovich
387. Remezkov Alexander Alexandrovich
388. Tolstopyatov Vasily Vasilyevich
389. Karmazina Raisa Vasilievna
390. Πούσκοφ Αλεξέι Κωνσταντίνοβιτς
391. Glubokovskaya Elmira Huseynovna
392. Zerenkov Valery Georgievich
393. Ρέζνικ Μπόρις Λβόβιτς
394. Μποζένοφ Σεργκέι Ανατόλιεβιτς
395. Λεμπέντεφ Όλεγκ Βλαντιμίροβιτς
396. Romanova Lyudmila Valerievna
397. Markelov Mikhail Yurievich
398. Savchenko Oleg Vladimirovich
399. Isaev Yuri Olegovich
400. Τσίζοφ Σεργκέι Βικτόροβιτς
401. Yakovleva Tatyana Vladimirovna
402. Δέκα Σεργκέι Γιούριεβιτς
403. Burykina Natalya Viktorovna
404. Volkov Yuri Nikolaevich
405. Poddubny Sergey Anatolyevich
406. Fedyaev Pavel Mikhailovich
407. Galchenko Valery Vladimirovich
408. Kulik Gennady Vasilyevich
409. Bryksin Alexander Yurievich
410. Tarasenko Mikhail Vasilyevich
411. Kononov Vladimir Mikhailovich
412. Vasilenko Alexander Borisovich
413. Gerasimova Nadezhda Vasilievna
414. Εργοστάσιο Σεργκέι Γιούριεβιτς
415. Rodnina Irina Konstantinovna
416. Esyakov Sergey Yakovlevich
417. Fedorov Evgeny Alekseevich
418. Krasov Andrey Leonidovich
419. Μπουλάεφ Νικολάι Ιβάνοβιτς
420. Καζάκοφ Βίκτορ Αλεξέεβιτς
421. Kuzmicheva Ekaterina Ivanovna
422. Ισάεφ Μιχαήλ Αλεξάντροβιτς
423. Kancher Sergey Vasilyevich
424. Κάρλοβ Γκεόργκι Αλεξάντροβιτς
425. Μπαρίνοφ Ιγκόρ Βιατσεσλάβοβιτς
426. Nazarova Marina Yurievna
427. Vasiliev Vladimir Abdualievich
428. Ogorodova Lyudmila Mikhailovna
429. Zubitsky Boris Davydovich
430. Afonsky Vladimir Igorevich
431. Shaydenko Nadezhda Anatolyevna
432. Valeev Ernest Abdulovich
433. Tretiak Vladislav Aleksandrovich
434. Kolesnikov Oleg Alekseevich
435. Bobrakov Alexey Evgenievich
436. Βιάτκιν Ντμίτρι Φεντόροβιτς
437. Τερέσκοβα Βαλεντίνα Βλαντιμίροβνα
438. Volkov Daniil Vladimirovich
439. Yuzhilin Vitaly Aleksandrovich
440. Shestakov Vasily Borisovich
441. Πετρόφ Γιούρι Αλεξάντροβιτς
442. Zavalny Pavel Nikolaevich
443. Simanovsky Leonid Yakovlevich
444. Λέντκοφ Γκριγκόρι Πέτροβιτς
445. Yarovaya Irina Anatolyevna
446. Natkho Raziet Khamedovna
447. Πίνσκι Βίκτωρ Βιτάλιεβιτς
448. Goldstein Rostislav Ernstovich
449. Zavarzin Viktor Mikhailovich
450. Βασίλιεφ Αλεξάντερ Νικολάεβιτς
ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟ ΜΕΡΟΣ
1. Mironov Sergei Mikhailovich, ημερομηνία γέννησης - 14 Φεβρουαρίου 1953, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του κόμματος.
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ
Περιφερειακή ομάδα Νο. 1 (Δημοκρατία των Αδύγεων (Αδύγεα)
1. Loboda Alexander Pavlovich, ημερομηνία γέννησης - 8 Οκτωβρίου 1956, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού παραρτήματος του κόμματος στη Δημοκρατία της Αδύγεας.
2. Ο Murat Guchipsovich μας, ημερομηνία γέννησης - 7 Φεβρουαρίου 1966, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ
3. Novarchuk Vladislav Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 1 Δεκεμβρίου 1963, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού παραρτήματος του κόμματος στη Δημοκρατία της Αδύγεας.
4. Siyukhov Stanislav Khadzhimusovich, ημερομηνία γέννησης - 19 Ιανουαρίου 1958, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού παραρτήματος του κόμματος στη Δημοκρατία της Αδύγεας.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 2 (Δημοκρατία του Αλτάι, Δημοκρατία της Τίβα, Δημοκρατία της Χακασίας, Περιοχή Αλτάι)
1. Alexander Terentiev, ημερομηνία γέννησης - 1 Ιανουαρίου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Επικράτεια Αλτάι.
3. Gruzdev Alexander Anatolyevich, ημερομηνία γέννησης - 10 Δεκεμβρίου 1962, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία του Αλτάι.
4. Lyudmila Alekseevna Suslova, ημερομηνία γέννησης - 10 Ιουνίου 1965, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Επικράτεια Αλτάι.
6. Filyagin Andrei Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 26 Ιουνίου 1967, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία της Χακασιάς.
7. Vakaev Vladislav Alexandrovich, ημερομηνία γέννησης - 21 Δεκεμβρίου 1975, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Επικράτεια Αλτάι.
8. Mindibekova Lyudmila Anatolyevna, ημερομηνία γέννησης - 10 Ιουνίου 1957, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
9. Seren-Khuurak Vladimir Dorzhuevich, ημερομηνία γέννησης - 26 Σεπτεμβρίου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού παραρτήματος του κόμματος στη Δημοκρατία της Tyva.
10. Alexander Alexandrovich Obidin, ημερομηνία γέννησης - 13 Νοεμβρίου 1987, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος της Επιτροπής Ελέγχου και Ελέγχου του περιφερειακού κλάδου στην Επικράτεια Αλτάι, μέλος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Μπαρναούλ, στην Επικράτεια Αλτάι.
11. Rechkova Elena Alexandrovna, ημερομηνία γέννησης - 20 Ιουλίου 1986, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Biysk, στην επικράτεια Αλτάι.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 3 (Δημοκρατία του Μπασκορτοστάν)
1. Omarov Gadzhimurad Zairbekovich, ημερομηνία γέννησης - 23 Φεβρουαρίου 1962, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ
2. Shagimuratov Konstantin Nilovich, ημερομηνία γέννησης - 29 Ιανουαρίου 1975, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία του Μπασκορτοστάν.
3. Anokhin Sergey Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 17 Ιουλίου 1956, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
4. Khisametdinov Ramil Zainitdinovich, ημερομηνία γέννησης - 31 Μαρτίου 1975, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
5. Badretdinov Valiakhmet Minniakhmetovich, ημερομηνία γέννησης - 19 Φεβρουαρίου 1953, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
6. Uldanov Vladimir Valeryevich, ημερομηνία γέννησης - 7 Απριλίου 1984, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 4 (Δημοκρατία Buryatia, περιοχή Ιρκούτσκ)
1. Egorova Larisa Igorevna, ημερομηνία γέννησης - 18 Οκτωβρίου 1965, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος της Κεντρικής Επιτροπής Ελέγχου και Ελέγχου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Ιρκούτσκ.
4. Matkhanov Irinchey Eduardovich, ημερομηνία γέννησης - 25 Φεβρουαρίου 1965, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στη Δημοκρατία της Buryatia.
5. Gaskov Alexander Yurievich, ημερομηνία γέννησης - 30 Ιουλίου 1959, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Ιρκούτσκ.
6. Garmaev Bair Bazarovich, ημερομηνία γέννησης - 2 Δεκεμβρίου 1965, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ
7. Pashinsky Sergey Mironovich, ημερομηνία γέννησης - 5 Μαρτίου 1962, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία της Buryatia.
8. Buholtseva Oksana Vasilievna, ημερομηνία γέννησης - 19 Νοεμβρίου 1970, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία της Buryatia.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 5 (Δημοκρατία του Νταγκεστάν, Δημοκρατία της Ινγκουσετίας, Δημοκρατία του Καμπαρντίνο-Μπαλκαρίας, Δημοκρατία του Καρατσάι-Τσερκέζ, Δημοκρατία της Βόρεια Οσετία– Alania, Δημοκρατία της Τσετσενίας)
1. Gazzaev Valery Georgievich, ημερομηνία γέννησης - 7 Αυγούστου 1954, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
2. Denilkhanov Sultan Abuevich, ημερομηνία γέννησης - 1 Ιανουαρίου 1950, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στη Δημοκρατία της Τσετσενίας.
3. Davdiev Kamil Magomedovich, ημερομηνία γέννησης - 2 Αυγούστου 1972, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου της Βουλής των Αντιπροσώπων, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία του Νταγκεστάν.
4. Aleksey Ivanovich Voitov, ημερομηνία γέννησης - 2 Μαΐου 1968, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
5. Kuchiev Gariy Yuryevich, ημερομηνία γέννησης - 28 Δεκεμβρίου 1958, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στη Δημοκρατία της Βόρειας Οσετίας-Αλανίας.
6. Akbaev Renat Anzorovich, ημερομηνία γέννησης - 21 Νοεμβρίου 1979, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στη Δημοκρατία του Καρατσάι-Τσερκέσ.
7. Martazanov Abdulmazhit Kadirovich, ημερομηνία γέννησης - 10 Ιανουαρίου 1980, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
8. Paizulaev Murat Magomedovich, ημερομηνία γέννησης - 21 Αυγούστου 1966, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ
9. Nastaev Alisoltan Magamedovich, ημερομηνία γέννησης - 3 Ιουλίου 1954, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία της Καμπαρντίνο-Μπαλκαρίας.
10. Gerbekov Ruslan Askerbievich, ημερομηνία γέννησης - 7 Απριλίου 1965, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία του Καράτσαϊ-Τσερκ.
11. Archakov Isa Khusenovich, ημερομηνία γέννησης - 1 Ιανουαρίου 1953, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
12. Akulinichev Sergey Vyacheslavovich, ημερομηνία γέννησης - 21 Νοεμβρίου 1971, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία του Νταγκεστάν.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 6 (Δημοκρατία της Καλμυκίας, Περιοχή Αστραχάν, Περιφέρεια Καλίνινγκραντ)
1. Shein Oleg Vasilyevich, ημερομηνία γέννησης - 21 Μαρτίου 1972, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Αστραχάν.
2. Fedorov Pavel Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 7 Αυγούστου 1952, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Καλίνινγκραντ.
3. Manzhikova Natalya Sergeevna, ημερομηνία γέννησης - 8 Σεπτεμβρίου 1955, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού παραρτήματος του κόμματος στη Δημοκρατία της Καλμυκίας.
4. Titov Aleksey Valeryevich, ημερομηνία γέννησης - 14 Νοεμβρίου 1981, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
5. Omarov Zairbek Gadzhimuradovich, ημερομηνία γέννησης - 1 Δεκεμβρίου 1988, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 7 (Δημοκρατία της Καρελίας, περιοχή Λένινγκραντ, περιοχή Μούρμανσκ)
2. Petyaeva Irina Vladimirovna, ημερομηνία γέννησης - 28 Ιανουαρίου 1959, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στη Δημοκρατία της Καρελίας.
3. Alexander Alexandrovich Perminov, ημερομηνία γέννησης - 18 Φεβρουαρίου 1979, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, μέλος του Συμβουλίου της Βουλής των Αντιπροσώπων, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Λένινγκραντ.
4. Makarevich Alexander Gennadyevich, ημερομηνία γέννησης - 23 Νοεμβρίου 1962, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, μέλος του Συμβουλίου της Βουλής των Αντιπροσώπων, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή του Μούρμανσκ.
5. Veronika Sergeevna Katorgina, ημερομηνία γέννησης - 18 Σεπτεμβρίου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Λένινγκραντ.
6. Norkina Lyubov Mikhailovna, ημερομηνία γέννησης - 21 Σεπτεμβρίου 1959, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Λένινγκραντ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Volosovsky της περιοχής του Λένινγκραντ.
7. Izyumov Roine Laurevich, ημερομηνία γέννησης - 24 Φεβρουαρίου 1994, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 8 (Δημοκρατία Κόμι, περιοχή Αρχάγγελσκ, Αυτόνομη Περιφέρεια Nenets, Αυτόνομη Περιφέρεια Yamal-Nenets)
1. Epifanova Olga Nikolaevna, ημερομηνία γέννησης - 19 Αυγούστου 1966, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, μέλος του Συμβουλίου της Βουλής των Αντιπροσώπων, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Αρχάγγελσκ.
3. Saladina Tatyana Alekseevna, ημερομηνία γέννησης - 28 Ιανουαρίου 1964, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του τοπικού παραρτήματος του κόμματος στην πόλη Syktyvkar της Δημοκρατίας της Κόμη.
4. Stepanchenko Valery Ivanovich, ημερομηνία γέννησης - 7 Σεπτεμβρίου 1950, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στο Yamalo-Nenets αυτόνομη περιφέρεια.
5. Pryalukhina Larisa Fedorovna, ημερομηνία γέννησης - 24 Οκτωβρίου 1966, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην Αυτόνομη Περιφέρεια Nenets.
6. Viktor Pavlovich Polyakhov, ημερομηνία γέννησης - 13 Ιουνίου 1964, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού παραρτήματος του κόμματος στην πόλη Vorkuta, Δημοκρατία της Κόμης.
7. Rulev Andrey Sergeevich, ημερομηνία γέννησης - 16 Φεβρουαρίου 1966, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Koryazhma, στην περιοχή του Αρχάγγελσκ.
8. Zhdanova Yulia Sergeevna, ημερομηνία γέννησης - 7 Σεπτεμβρίου 1982, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην εδαφική περιφέρεια Oktyabrsky της πόλης του Αρχάγγελσκ, στην περιοχή του Αρχάγγελσκ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 9 (Δημοκρατία της Κριμαίας, πόλη Σεβαστούπολη)
1. Bryachak Mikhail Vasilyevich, ημερομηνία γέννησης - 6 Απριλίου 1957, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου της Βουλής των Αντιπροσώπων, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία της Κριμαίας.
2. Oleg Efimovich Becker, ημερομηνία γέννησης - 30 Μαρτίου 1965, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία της Κριμαίας.
5. Vasiliev Denis Igorevich, ημερομηνία γέννησης - 6 Απριλίου 1991, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
6. Voropay Mikhail Viktorovich, ημερομηνία γέννησης - 31 Οκτωβρίου 1989, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
7. Bilan Victoria Leonidovna, ημερομηνία γέννησης - 4 Ιουλίου 1988, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 10 (Δημοκρατία Mari El, Δημοκρατία του Τσουβάς - Τσουβάσια, περιοχή Ουλιάνοφσκ)
1. Oleg Alekseevich Nikolaev, ημερομηνία γέννησης - 10 Δεκεμβρίου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου της Βουλής, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού παραρτήματος του κόμματος στο Δημοκρατία του Τσουβάς.
2. Emelyanov Mikhail Vasilyevich, ημερομηνία γέννησης - 9 Μαΐου 1962, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Ροστόφ.
3. Glushchenko Natalia Vladimirovna, ημερομηνία γέννησης - 28 Ιουλίου 1970, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του Περιφερειακού Παραρτήματος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑστη Δημοκρατία του Μαρί Ελ.
4. Molyakov Igor Yuryevich, ημερομηνία γέννησης - 29 Ιανουαρίου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία του Τσουβάς, είχε ποινικό μητρώο - μέρος 3 του άρθρου 129 "Συκοφαντία" του Ποινικού Κώδικα της Ρωσικής Ομοσπονδίας.
5. Sergey Pavlovich Semenov, ημερομηνία γέννησης - 29 Οκτωβρίου 1960, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία του Τσουβάς, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Novocheboksarsk της Δημοκρατίας του Τσουβάς.
6. Aleksey Vladimirovich Kulakov, ημερομηνία γέννησης - 4 Οκτωβρίου 1983, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Ulyanovsk.
7. Andrei Vladimirovich Zabolotskikh, ημερομηνία γέννησης - 28 Οκτωβρίου 1968, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού παραρτήματος του κόμματος στη Δημοκρατία της Μαρί Ελ.
8. Khasiev Said-Ahmed Yakubovich, ημερομηνία γέννησης - 5 Μαΐου 1968, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 11 (Δημοκρατία της Μορδοβίας, περιοχή Penza, περιοχή Tambov)
1. Alexander Petrovich Bychkov, ημερομηνία γέννησης - 19 Σεπτεμβρίου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Kaluga.
2. Lyudmila Viktorovna Kolomytseva, ημερομηνία γέννησης - 2 Ιουνίου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
3. Pashinin Viktor Ivanovich, ημερομηνία γέννησης - 12 Φεβρουαρίου 1955, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
4. Kuznetsova Svetlana Anatolyevna, ημερομηνία γέννησης - 14 Μαΐου 1974, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου.
5. Plahuta Valeriy Anatolyevich, ημερομηνία γέννησης - 12 Μαρτίου 1963, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Penza.
6. Geraskin Timur Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 17 Μαρτίου 1970, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία της Μορδοβίας.
7. Dyomkin Alexander Valeryevich, ημερομηνία γέννησης - 14 Μαΐου 1975, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού παραρτήματος του κόμματος στην πόλη Penza.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 12 (Δημοκρατία της Σάχα (Γιακουτία), Επικράτεια Υπερ-Βαϊκάλη, Επικράτεια Καμτσάτκα, Περιφέρεια Μαγκαντάν, Αυτόνομη Περιφέρεια Τσουκότκα)
1. Tumusov Fedot Semyonovich, ημερομηνία γέννησης - 30 Ιουνίου 1955, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία της Σάχα (Γιακουτία).
3. Yury Innokentyevich Grigoriev, ημερομηνία γέννησης - 20 Σεπτεμβρίου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου
4. Damdinov Tsyrendorzhi Tsybendorzhievich, ημερομηνία γέννησης - 22 Απριλίου 1959, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Υπερβαϊκαλική Επικράτεια.
5. Puchkovsky Mikhail Leonidovich, ημερομηνία γέννησης - 18 Ιουλίου 1959, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Επικράτεια της Καμτσάτκα.
6. Novikov Igor Anatolyevich, ημερομηνία γέννησης - 23 Φεβρουαρίου 1972, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Μαγκαντάν.
7. Podlesny Yevgeny Vitalievich, ημερομηνία γέννησης - 15 Αυγούστου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Αυτόνομη Περιφέρεια Chukotka.
8. Sargydaeva Olga Nikolaevna, ημερομηνία γέννησης - 7 Ιανουαρίου 1974, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία της Σάχα (Γιακουτία).
9. Gabyshev Mikhail Semenovich, ημερομηνία γέννησης - 25 Απριλίου 1972, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία της Σάχα (Γιακουτία).
10. Markova Elena Vladimirovna, ημερομηνία γέννησης - 2 Φεβρουαρίου 1989, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Υπερβαϊκαλική Επικράτεια.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 13 (Δημοκρατία του Ταταρστάν (Ταταρστάν)
1. Bilgildeeva Rushaniya Gabdulahatovna, ημερομηνία γέννησης - 9 Ιανουαρίου 1966, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, μέλος του Συμβουλίου της Βουλής των Αντιπροσώπων, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία του Ταταρστάν.
2. Mingazov Zakariy Ilyasovich, ημερομηνία γέννησης - 11 Οκτωβρίου 1957, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία του Ταταρστάν, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Yelabuga της Δημοκρατίας του Ταταρστάν.
3. Vildanov Damir Nasyrovich, ημερομηνία γέννησης - 2 Ιανουαρίου 1954, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Nizhnekamsk της Δημοκρατίας του Ταταρστάν.
4. Fayzullina Aigul Rashitovna, ημερομηνία γέννησης - 29 Αυγούστου 1978, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
5. Uminsky Tady Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 6 Φεβρουαρίου 1979, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, είχε ποινικό μητρώο - μέρος 2 του άρθρου 297 "Περιφρόνηση του δικαστηρίου" του Ποινικού Κώδικα της Ρωσικής Ομοσπονδίας.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 14 (Δημοκρατία Ουντμούρτ, περιοχή Κίροφ)
1. Doronin Sergey Alexandrovich, ημερομηνία γέννησης - 2 Ιανουαρίου 1965, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Κίροφ.
3. Shudegov Viktor Evgrafovich, ημερομηνία γέννησης - 5 Δεκεμβρίου 1952, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Δημοκρατία του Ουντμούρτ.
5. Kargapoltsev Vladimir Alekseevich, ημερομηνία γέννησης - 28 Ιουλίου 1953, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Κίροφ.
Περιφερειακή Ομάδα Νο 15 ( Περιφέρεια Khabarovsk, Περιφέρεια Αμούρ, Εβραϊκή Αυτόνομη Περιοχή)
2. Glukhov Igor Stanislavovich, ημερομηνία γέννησης - 6 Αυγούστου 1975, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Επικράτεια Khabarovsk.
3. Zimin Kirill Vyacheslavovich, ημερομηνία γέννησης - 27 Οκτωβρίου 1975, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Amur.
4. Dudin Vladimir Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 23 Δεκεμβρίου 1955, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην Εβραϊκή Αυτόνομη Περιφέρεια.
5. Levitsky Sergey Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 1 Ιανουαρίου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
7. Maryin Igor Vladislavovich, ημερομηνία γέννησης - 26 Ιανουαρίου 1966, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Amur.
8. Yurkin Mikhail Yuryevich, ημερομηνία γέννησης - 24 Αυγούστου 1971, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Khabarovsk.
Περιφερειακή Ομάδα Νο 16 ( Περιφέρεια Κρασνοντάρ- Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Κρασνοντάρ Νο. 46, Περιφέρεια Κρασνοντάρ - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Krasnoarmeisky Νο. 47, Περιφέρεια Κρασνοντάρ - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Νο. 49 Τουάπσε, Περιφέρεια Κρασνοντάρ - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Σότσι 50) Αρ.
1. Torosyan Igor Georgievich, ημερομηνία γέννησης - 13 Δεκεμβρίου 1963, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Επικράτεια του Κρασνοντάρ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Τουάπσε της Επικράτειας του Κρασνοντάρ.
3. Danilchenko Denis Aleksandrovich, ημερομηνία γέννησης - 9 Αυγούστου 1970, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Κρασνοντάρ, στην επικράτεια του Κρασνοντάρ.
4. Erokhin Mikhail Viktorovich, ημερομηνία γέννησης - 20 Αυγούστου 1978, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Novorossiysk, στην επικράτεια του Κρασνοντάρ.
5. Yukhnenko Roman Anatolyevich, ημερομηνία γέννησης - 29 Φεβρουαρίου 1988, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 17 (Επικράτεια Κρασνοντάρ - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Σλαβιάνσκι Νο. 48, Περιφέρεια Κρασνοντάρ - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Νο. 51, Περιφέρεια Κρασνοντάρ - Αρμαβίρ Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Νο. 52, Περιφέρεια Κρασνοντάρ Κασνοντάρ-Εκλογική περιφέρεια Νο. 52 Νο. 53)
1. Rudenko Andrei Viktorovich, ημερομηνία γέννησης - 13 Μαΐου 1967, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην επικράτεια του Κρασνοντάρ.
4. Karpekin Vladimir Dmitrievich, ημερομηνία γέννησης - 20 Δεκεμβρίου 1951, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
5. Zenina Nadezhda Nikolaevna, ημερομηνία γέννησης - 14 Οκτωβρίου 1967, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
6. Bushkova Tatyana Olegovna, ημερομηνία γέννησης - 8 Ιουλίου 1985, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή Ομάδα Νο 18 ( Περιφέρεια Κρασνογιάρσκ)
2. Nosovko Gennady Sergeevich, ημερομηνία γέννησης - 10 Μαρτίου 1975, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
3. Trikman Nikolai Vasilyevich, ημερομηνία γέννησης - 1 Φεβρουαρίου 1951, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος της Κεντρικής Επιτροπής Ελέγχου και Ελέγχου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Επικράτεια του Κρασνογιάρσκ.
4. Maksim Andreevich Markert, ημερομηνία γέννησης - 14 Ιουλίου 1977, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην επικράτεια του Κρασνογιάρσκ.
5. Lympio Alexander Sergeevich, ημερομηνία γέννησης - 26 Μαΐου 1986, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην επικράτεια του Κρασνογιάρσκ.
7. Beschastnov Maxim Dmitrievich, ημερομηνία γέννησης - 4 Οκτωβρίου 1977, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή Ομάδα Νο 19 ( Περιοχή Περμ)
2. Oganyan Hovhannes Armenakovich, ημερομηνία γέννησης - 29 Οκτωβρίου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή του Περμ.
4. Daria Alexandrovna Eisfeld, ημερομηνία γέννησης - 19 Απριλίου 1970, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή του Περμ.
5. Alikin Vladimir Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 12 Αυγούστου 1948, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Περμ.
6. Domozhirova Ksenia Valerievna, ημερομηνία γέννησης - 24 Αυγούστου 1988, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 20 (Primorsky Territory, Sakhalin Region)
1. Finko Oleg Aleksandrovich, ημερομηνία γέννησης - 23 Μαΐου 1941, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Μέλος της Κεντρικής Επιτροπής Ελέγχου και Ελέγχου.
2. Kozitsky Aleksey Anatolyevich, ημερομηνία γέννησης - 25 Ιουνίου 1974, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στο Primorsky Krai.
3. Taran Eduard Olegovich, ημερομηνία γέννησης - 13 Οκτωβρίου 1968, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Σαχαλίνη.
4. Mishkin Valery Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 21 Σεπτεμβρίου 1955, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Επικράτεια Primorsky, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στη Nakhodka, στην περιοχή Primorsky.
5. Kolodkin Alexander Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 8 Αυγούστου 1971, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Σαχαλίνη, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιφέρεια της πόλης Korsakov της περιοχής Σαχαλίνη.
6. Iovets Vladimir Borisovich, ημερομηνία γέννησης - 1 Σεπτεμβρίου 1957, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην αστική περιοχή Tymovsky της περιοχής Σαχαλίνη.
7. Shkalygina Tatyana Alexandrovna, ημερομηνία γέννησης - 14 Απριλίου 1976, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή Ομάδα Νο 21 ( Περιφέρεια Σταυρούπολης)
1. Kuzmin Alexander Sergeevich, ημερομηνία γέννησης - 22 Νοεμβρίου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην επικράτεια της Σταυρούπολης.
2. Lysyakov Aleksey Alekseevich, ημερομηνία γέννησης - 10 Νοεμβρίου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
3. Kirill Alexandrovich Kuzmin, ημερομηνία γέννησης - 29 Ιανουαρίου 1986, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος της Κεντρικής Επιτροπής Ελέγχου και Ελέγχου, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην Επικράτεια της Σταυρούπολης.
4. Bolkhovitin Evgeny Vasilievich, ημερομηνία γέννησης - 27 Σεπτεμβρίου 1946, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
5. Sergey Alekseevich Gorlo, ημερομηνία γέννησης - 14 Μαρτίου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην επικράτεια της Σταυρούπολης.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 22 (περιοχή Belgorod)
1. Yury Alekseevich Selivanov, ημερομηνία γέννησης - 28 Ιουνίου 1940, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Belgorod.
2. Selivanov Alexander Borisovich, ημερομηνία γέννησης - 4 Φεβρουαρίου 1964, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
3. Evgenia Vadimovna Kirillova, ημερομηνία γέννησης - 2 Απριλίου 1990, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
4. Mikhailenko Alexander Viktorovich, ημερομηνία γέννησης - 18 Ιανουαρίου 1957, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Belgorod, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Rakityansky της περιοχής Belgorod.
5. Σεργκέι Ιβάνοβιτς Μποτσάρνικοφ, ημερομηνία γέννησης - 24 Μαΐου 1988, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Μπέλγκοροντ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 23 (περιοχή Μπριάνσκ, περιοχή Κουρσκ)
1. Chetverikov Alexander Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 8 Ιουνίου 1972, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Κουρσκ.
2. Avagyan Rubik Vaganovich, ημερομηνία γέννησης - 17 Οκτωβρίου 1991, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
3. Tkachev Artem Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 29 Απριλίου 1978, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
4. Kurdenko Sergei Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 6 Οκτωβρίου 1959, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Bryansk.
5. Kurakin Anatoly Alexandrovich, ημερομηνία γέννησης - 7 Ιανουαρίου 1960, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ
6. Moiseeva Olesya Valerievna, ημερομηνία γέννησης - 14 Αυγούστου 1986, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Κουρσκ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 24 (περιοχή Βλαντιμίρ, περιοχή Ιβάνοβο)
1. Belyakov Anton Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 18 Οκτωβρίου 1972, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, μέλος του Συμβουλίου της Βουλής των Αντιπροσώπων, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Βλαντιμίρ.
2. Popov Pavel Veniaminovich, ημερομηνία γέννησης - 20 Ιουλίου 1967, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή του Ιβάνοβο.
3. Markov Timur Alexandrovich, ημερομηνία γέννησης - 9 Αυγούστου 1980, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Sudogodsky της περιοχής του Βλαντιμίρ.
4. Andrei Vladimirovich Marinin, ημερομηνία γέννησης - 28 Αυγούστου 1971, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Βλαντιμίρ.
5. Sivokhin Dmitry Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 30 Ιανουαρίου 1975, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή του Ιβάνοβο.
6. Pronina Natalya Gennadievna, ημερομηνία γέννησης - 1 Δεκεμβρίου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Aleksandrovsky της περιοχής Βλαντιμίρ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 25 (περιοχή Βόλγκογκραντ)
1. Mikheev Oleg Leonidovich, ημερομηνία γέννησης - 1 Νοεμβρίου 1967, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Βόλγκογκραντ.
2. Ekaterina Olegovna Surova, ημερομηνία γέννησης - 22 Ιουλίου 1980, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
3. Medvedeva Tatyana Pavlovna, ημερομηνία γέννησης - 2 Μαΐου 1957, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ
4. Mikheev Alexey Olegovich, ημερομηνία γέννησης - 21 Μαΐου 1991, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Βόλγκογκραντ.
5. Καλάσνικοφ Ντμίτρι Βλαντιμίροβιτς, ημερομηνία γέννησης - 23 Ιανουαρίου 1971, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Βόλγκογκραντ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 26 (περιοχή Vologda, περιοχή Novgorod, περιοχή Tver)
1. Aleksey Vasilyevich Chepa, ημερομηνία γέννησης - 22 Νοεμβρίου 1955, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Tver.
4. Yasakova Irina Gennadievna, ημερομηνία γέννησης - 4 Απριλίου 1965, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Vologda.
6. Teltevskoy Alexander Dmitrievich, ημερομηνία γέννησης - 1 Σεπτεμβρίου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Vologda, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Velikoustyugsky της περιοχής Vologda.
7. Aleksey Vladimirovich Afanasiev, ημερομηνία γέννησης - 25 Μαρτίου 1963, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Νόβγκοροντ.
8. Leontyeva Elena Vasilievna, ημερομηνία γέννησης - 1 Δεκεμβρίου 1957, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Tver, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού παραρτήματος του κόμματος στην περιοχή Toropetsky της περιοχής Tver.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 27 (περιοχή Voronezh)
2. Klimov Vitaly Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 1 Οκτωβρίου 1954, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ
3. Izmailova Svetlana Viktorovna, ημερομηνία γέννησης - 9 Οκτωβρίου 1971, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
4. Rymar Artem Sergeevich, ημερομηνία γέννησης - 16 Απριλίου 1976, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Voronezh.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 28 (περιοχή Kaluga, περιοχή Lipetsk, περιοχή Oryol)
3. Ksenofontova Larisa Vasilievna, ημερομηνία γέννησης - 18 Δεκεμβρίου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Lipetsk.
4. Alexander Petrovich Safronov, ημερομηνία γέννησης - 2 Απριλίου 1957, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Kaluga.
5. Ruslan Viktorovich Perelygin, ημερομηνία γέννησης - 8 Μαΐου 1982, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Oryol.
6. Trushkov Alexander Vitalievich, ημερομηνία γέννησης - 29 Δεκεμβρίου 1971, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Kaluga, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού τμήματος του κόμματος στην πόλη Obninsk, στην περιοχή Kaluga.
8. Obukhov Mikhail Vitalievich, ημερομηνία γέννησης - 6 Μαΐου 1977, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Kaluga.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 29 (περιοχή Κεμέροβο)
3. Mishenin Yevgeny Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 13 Ιουλίου 1958, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Prokopyevsk, στην περιοχή Kemerovo.
4. Zaitsev Alexander Vyacheslavovich, ημερομηνία γέννησης - 27 Απριλίου 1982, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου στην περιοχή του Κεμέροβο, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Kuznetsk της πόλης Novokuznetsk, στην περιοχή Kemerovo.
5. Tselykovsky Yevgeny Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 7 Ιουνίου 1973, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Kemerovo.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 30 (περιοχή Κοστρόμα, περιοχή Γιαροσλάβλ)
1. Kashirin Anatoly Anatolyevich, ημερομηνία γέννησης - 9 Δεκεμβρίου 1958, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Γιαροσλάβλ.
2. Petukhov Sergey Anatolyevich, ημερομηνία γέννησης - 6 Αυγούστου 1966, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Kostroma, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Bui και στην περιοχή Buysky της περιοχής Kostroma.
3. Khabibulin Sergei Ravilievich, ημερομηνία γέννησης - 30 Μαρτίου 1970, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Yaroslavl, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Pereslavl-Zalessky και την περιοχή Pereslavl της περιοχής Yaroslavl.
4. Ershov Andrei Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 11 Φεβρουαρίου 1967, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Γιαροσλάβλ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού τμήματος του κόμματος στην πόλη Ρίμπινσκ και στην περιοχή Ρίμπινσκ της περιφέρειας Γιαροσλάβλ.
5. Plyusnin Alexander Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 13 Αυγούστου 1973, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Kostroma, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού τμήματος του κόμματος στην πόλη Galich και στην περιοχή Galichsky της περιοχής Kostroma.
6. Sekacheva Olga Nikolaevna, ημερομηνία γέννησης - 23 Δεκεμβρίου 1964, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Yaroslavl, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Borisoglebsk της περιοχής Yaroslavl.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 31 (περιοχή Κούργκαν, περιοχή Τιουμέν)
2. Khlebnikova Marina Vitalievna, ημερομηνία γέννησης - 15 Δεκεμβρίου 1983, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
3. Semyonov Viktor Anatolyevich, ημερομηνία γέννησης - 6 Μαΐου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Κουργκάν.
4. Morev Sergey Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 3 Δεκεμβρίου 1976, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Tyumen.
5. Bukharov Alexander Olegovich, ημερομηνία γέννησης - 25 Σεπτεμβρίου 1987, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Kurgan, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού παραρτήματος του κόμματος στην πόλη Shadrinsk, στην περιοχή Kurgan.
6. Kobyakov Oleg Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 11 Δεκεμβρίου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Κουργκάν.
7. Sumin Dmitry Vasilyevich, ημερομηνία γέννησης - 24 Νοεμβρίου 1982, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 32 (περιφέρεια Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Balashikha Νο. 117, Περιφέρεια Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Kolomna Νο. 119, περιφέρεια Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Lyubertsy Νο. 121, περιφέρεια Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Podolsk Νο. 124, περιφέρεια Μόσχας - Σερπούχοφ μονομερής εκλογική περιφέρεια αρ. 126)
1. Bagdasarov Semyon Arkadyevich, ημερομηνία γέννησης - 20 Νοεμβρίου 1954, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου.
3. Alekseeva Alla Anatolyevna, ημερομηνία γέννησης - 28 Σεπτεμβρίου 1962, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
4. Chistyukhin Igor Vasilyevich, ημερομηνία γέννησης - 16 Οκτωβρίου 1970, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή της Μόσχας.
5. Sergey Ivanovich Samokhin, ημερομηνία γέννησης - 11 Ιουλίου 1964, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Vlasikha, την πόλη Krasnoznamensk και Odintsovo δημοτική περιοχήπεριοχή της Μόσχας.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 33 (Περιφέρεια Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Dmitrov Νο. 118, Περιφέρεια Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Krasnogorsk Νο. 120, περιφέρεια Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Odintsovo Νο. 122, περιφέρεια Μόσχας - Orekhovo-Zuevsky single- 123, περιφέρεια Μόσχας - Μονοβουλευτική περιφέρεια Sergiev Posad Νο. 125, Περιφέρεια Μόσχας - Μονοεδρική περιφέρεια Shchelkovsky Νο. 127)
1. Romanovich Alexander Leonidovich, ημερομηνία γέννησης - 15 Οκτωβρίου 1952, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή της Μόσχας.
4. Alksnis Viktor Imantovich, ημερομηνία γέννησης - 21 Ιουνίου 1950, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
5. Volnushkin Alexander Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 13 Φεβρουαρίου 1978, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή της Μόσχας, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Solnechnogorsk, στην περιοχή της Μόσχας.
6. Kovtun Vyacheslav Anatolyevich, ημερομηνία γέννησης - 27 Μαΐου 1970, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Sergiev Posad, στην περιοχή της Μόσχας.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 34 (περιοχή Νίζνι Νόβγκοροντ)
1. Bochkarev Alexander Anatolyevich, ημερομηνία γέννησης - 10 Ιανουαρίου 1972, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού παραρτήματος του κόμματος στην Περιφέρεια Νίζνι Νόβγκοροντ.
2. Razumovsky Alexander Vasilyevich, ημερομηνία γέννησης - 19 Απριλίου 1952, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
3. Shein Anatoly Alekseevich, ημερομηνία γέννησης - 14 Απριλίου 1956, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Νίζνι Νόβγκοροντ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Dzerzhinsk, στην περιοχή Nizhny Novgorod.
4. Bogdanov Igor Mikhailovich, ημερομηνία γέννησης - 18 Σεπτεμβρίου 1952, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Νίζνι Νόβγκοροντ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Λένινσκι της πόλης Νίζνι Νόβγκοροντ.
5. Lychagin Kirill Alexandrovich, ημερομηνία γέννησης - 21 Μαΐου 1990, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 35 (περιοχή Νοβοσιμπίρσκ)
1. Alexander Alexandrovich Ageev, ημερομηνία γέννησης - 4 Μαρτίου 1976, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην πόλη της Μόσχας.
2. Ivanov Danil Sergeevich, ημερομηνία γέννησης - 2 Μαρτίου 1983, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Νοβοσιμπίρσκ.
3. Anatoly Anatolyevich Kubanov, ημερομηνία γέννησης - 29 Μαρτίου 1972, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Νοβοσιμπίρσκ.
4. Umerbaev Igor Ravilievich, ημερομηνία γέννησης - 9 Μαρτίου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Νοβοσιμπίρσκ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 36 (περιφέρεια Ομσκ)
1. Dmitry Evgenyevich Gorovtsov, ημερομηνία γέννησης - 6 Νοεμβρίου 1966, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Ομσκ.
2. Kravtsov Alexander Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 7 Ιουλίου 1963, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Ομσκ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Tevriz της περιφέρειας Ομσκ.
3. Dubovsky Evgeny Yuryevich, ημερομηνία γέννησης - 20 Ιουνίου 1967, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Ομσκ.
4. Provozin Alexey Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 17 Ιουλίου 1972, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Ομσκ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην Κεντρική Διοικητική Περιφέρεια της πόλης του Ομσκ.
5. Ivanova Natalya Nikolaevna, ημερομηνία γέννησης - 31 Μαρτίου 1989, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 37 (περιοχή Όρενμπουργκ)
1. Frolov Vladimir Ivanovich, ημερομηνία γέννησης - 30 Ιουλίου 1954, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Όρενμπουργκ.
2. Asyaev Faik Insafovich, ημερομηνία γέννησης - 14 Ιουλίου 1967, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή του Όρενμπουργκ.
3. Kulakhmetov Kairat Zhaigunusovich, ημερομηνία γέννησης - 30 Ιανουαρίου 1978, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
4. Kuryndin Valery Fedorovich, ημερομηνία γέννησης - 16 Νοεμβρίου 1953, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή του Όρενμπουργκ.
5. Kalvan Vyacheslav Alexandrovich, ημερομηνία γέννησης - 9 Αυγούστου 1949, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 38 (περιοχή Pskov, περιοχή Smolensk)
1. Tarnavsky Alexander Georgievich, ημερομηνία γέννησης - 20 Απριλίου 1960, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου.
2. Σεργκέι Αλεξάντροβιτς Λεμπέντεφ, ημερομηνία γέννησης - 12 Αυγούστου 1956, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ
3. Bryachak Oleg Mikhailovich, ημερομηνία γέννησης - 18 Ιανουαρίου 1980, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Pskov.
4. Mikhail Valeryevich Atroshchenkov, ημερομηνία γέννησης - 28 Νοεμβρίου 1971, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Γραφείου του Περιφερειακού Συμβουλίου Παραρτημάτων του Κόμματος Περιφέρεια Σμολένσκ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Vyazemsky της περιφέρειας Σμολένσκ.
5. Pozdnyakov Vasily Alexandrovich, ημερομηνία γέννησης - 10 Απριλίου 1985, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Σμολένσκ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 39 (περιφέρεια Ροστόφ - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Ροστόφ Νο. 149, περιφέρεια Ροστόφ - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Νιζνεντόνσκι Νο. 150, περιφέρεια Ροστόφ - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Ταγκανρόγκ Νο. 151, περιφέρεια Ροστόφ - Νότια εκλογική περιφέρεια μονοεντολής Νο. 152)
2. Sergey Alexandrovich Kosinov, ημερομηνία γέννησης - 29 Οκτωβρίου 1960, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Ροστόφ, είχε ποινικό μητρώο - μέρος 2 του άρθρου 211 "Παραβίαση των κανόνων οδικής ασφάλειας και λειτουργίας οχημάτων από άτομα που οδηγούν οχήματα" του Ποινικού Κώδικα η RSFSR.
3. Mikhail Borisovich Lugantsev, ημερομηνία γέννησης - 16 Ιουνίου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Ροστόφ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού παραρτήματος του κόμματος στην πόλη Shakhty, στην περιοχή του Ροστόφ.
4. Karabedov Andrey Georgievich, ημερομηνία γέννησης - 11 Δεκεμβρίου 1977, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Ροστόφ, μέλος του Συμβουλίου του τοπικού παραρτήματος του κόμματος στην πόλη Novocherkassk, στην περιοχή του Ροστόφ.
5. Kozhin Alexander Olegovich, ημερομηνία γέννησης - 4 Νοεμβρίου 1957, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
6. Walter Boris Aleksandrovich, ημερομηνία γέννησης - 16 Ιουνίου 1978, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή του Ροστόφ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού παραρτήματος του κόμματος στην πόλη Bataysk, στην περιοχή του Ροστόφ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 40 (περιφέρεια Ροστόφ - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Belokalitvinsky Νο. 153, περιφέρεια Ροστόφ - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Shakhtinsky Νο. 154, περιφέρεια Ροστόφ - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Βολγκοντόνσκ Νο. 155)
1. Pakholkov Oleg Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 23 Σεπτεμβρίου 1971, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, είχε ποινικό μητρώο - μέρος 3 του άρθρου 129 "Συκοφαντία" του Ποινικού Κώδικα της Ρωσικής Ομοσπονδίας.
2. Noskov Dmitry Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 30 Οκτωβρίου 1980, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Voronezh.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 41 (περιοχή Ryazan, περιοχή Τούλα)
2. Grebenshchikov Sergey Valeryevich, ημερομηνία γέννησης - 8 Σεπτεμβρίου 1981, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος της Κεντρικής Επιτροπής Ελέγχου και Ελέγχου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Τούλα.
3. Pupkov Sergey Viktorovich, ημερομηνία γέννησης - 16 Μαΐου 1970, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Ryazan.
4. Lyablin Andrey Alekseevich, ημερομηνία γέννησης - 10 Μαΐου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή της Μόσχας της πόλης Ryazan, περιοχή Ryazan.
5. Kuznetsov Anatoly Mikhailovich, ημερομηνία γέννησης - 23 Νοεμβρίου 1963, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Τούλα.
6. Grebenkova Irina Gennadievna, ημερομηνία γέννησης - 2 Οκτωβρίου 1989, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου.
Περιφερειακή Ομάδα Νο 42 ( Περιφέρεια Σαμαρά)
2. Maryakhin Mikhail Ivanovich, ημερομηνία γέννησης - 13 Φεβρουαρίου 1977, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Σαμαρά.
4. Razuvaev Alexander Evgenievich, ημερομηνία γέννησης - 1 Οκτωβρίου 1962, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού παραρτήματος του κόμματος στην περιοχή Σαμαρά.
5. Zolotarev Petr Anatolyevich, ημερομηνία γέννησης - 10 Ιουνίου 1957, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
6. Vorotnev Vyacheslav Aleksandrovich, ημερομηνία γέννησης - 23 Σεπτεμβρίου 1979, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Σαμαρά.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 43 (περιοχή Σαράτοφ)
1. Velikaya Natalia Mikhailovna, ημερομηνία γέννησης - 13 Νοεμβρίου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ
2. Sarsengaliyev Toktar Ayanbayevich, ημερομηνία γέννησης - 29 Μαΐου 1965, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στο δημοτικό διαμέρισμα Marksovsky της περιοχής Saratov.
3. Galina Gennadievna Platoshina, ημερομηνία γέννησης - 8 Μαΐου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στο δημοτικό διαμέρισμα Balashovsky της περιοχής Saratov.
4. Dementyev Mikhail Yuryevich, ημερομηνία γέννησης - 10 Νοεμβρίου 1950, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Σαράτοφ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού παραρτήματος του κόμματος στο δημοτικό διαμέρισμα Dukhovnitsky της περιοχής Saratov.
5. Mironov Pavel Vasilyevich, ημερομηνία γέννησης - 1 Σεπτεμβρίου 1986, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Λένινσκι της πόλης Σαράτοφ, στην περιοχή Σαράτοφ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 44 (περιοχή Σβερντλόφσκ)
1. Burkov Alexander Leonidovich, ημερομηνία γέννησης - 23 Απριλίου 1967, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στο Περιφέρεια Σβερντλόφσκ.
2. Chereshnev Valery Alexandrovich, ημερομηνία γέννησης - 24 Οκτωβρίου 1944, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ
3. Zhukovsky Andrey Alexandrovich, ημερομηνία γέννησης - 28 Ιουλίου 1979, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Sverdlovsk, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Leninsky της πόλης του Αικατερινούμπουργκ.
5. Ionin Dmitry Alexandrovich, ημερομηνία γέννησης - 25 Ιανουαρίου 1985, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Sverdlovsk, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Kirovsky της πόλης του Αικατερινούμπουργκ.
6. Danilov Igor Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 17 Μαΐου 1974, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Sverdlovsk, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού τμήματος του κόμματος στην περιοχή Zheleznodorozhny της περιοχής Sverdlovsk.
7. Pavlyuchenkova Anastasia Yurievna, ημερομηνία γέννησης - 16 Μαρτίου 1991, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Sverdlovsk.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 45 (περιοχή Τομσκ, Αυτόνομη Περιφέρεια Khanty-Mansi - Yugra)
1. Serdyuk Mikhail Ivanovich, ημερομηνία γέννησης - 20 Μαΐου 1976, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Αυτόνομη Περιφέρεια Khanty-Mansiysk - Ugra.
2. Nemtseva Galina Grigoryevna, ημερομηνία γέννησης - 12 Ιουνίου 1975, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, μέλος του Συμβουλίου της Βουλής των Αντιπροσώπων, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Τομσκ.
3. Anatoly Stepanovich Vats, ημερομηνία γέννησης - 17 Μαρτίου 1963, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Αυτόνομη Περιφέρεια Khanty-Mansiysk - Yugra.
4. Kiseleva Ksenia Sergeevna, ημερομηνία γέννησης - 19 Αυγούστου 1983, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Τομσκ.
5. Makushin Valery Nikolaevich, ημερομηνία γέννησης - 4 Νοεμβρίου 1956, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Αυτόνομη Περιφέρεια Khanty-Mansiysk - Ugra, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην πόλη Urai, Khanty-Mansiysk Autonomous Okrug - Yugra.
6. Pavlovich Viktor Antonovich, ημερομηνία γέννησης - 8 Απριλίου 1952, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
7. Tretyakov Denis Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 4 Οκτωβρίου 1982, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος της Επιτροπής Ελέγχου και Ελέγχου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην Αυτόνομη Περιφέρεια Khanty-Mansiysk - Ugra.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 46 (περιοχή Τσελιάμπινσκ)
1. Gartung Valery Karlovich, ημερομηνία γέννησης - 12 Νοεμβρίου 1960, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Τσελιάμπινσκ.
3. Shvetsov Vasily Georgievich, ημερομηνία γέννησης - 10 Απριλίου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος της Κεντρικής Επιτροπής Ελέγχου και Ελέγχου, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Τσελιάμπινσκ.
5. Mukhometyarova Olga Ivanovna, ημερομηνία γέννησης - 9 Φεβρουαρίου 1971, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Τσελιάμπινσκ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού παραρτήματος του κόμματος στην πόλη Ζλάτουστ και στην περιοχή Κουσίνσκι της περιφέρειας Τσελιάμπινσκ.
6. Vychuzhanin Viktor Sergeevich, ημερομηνία γέννησης - 23 Φεβρουαρίου 1984, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Τσελιάμπινσκ.
8. Pankratov Nikolai Viktorovich, ημερομηνία γέννησης - 1 Ιανουαρίου 1961, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στην περιοχή Satkinsky της περιοχής Chelyabinsk.
9. Sorokina Ramziya Nurovna, ημερομηνία γέννησης - 5 Νοεμβρίου 1968, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στη σοβιετική συνοικία της πόλης Τσελιάμπινσκ, στην περιοχή Τσελιάμπινσκ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 47 (Πόλη Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Babushkinsky Νο. 196, Πόλη της Μόσχας - Λένινγκραντ εκλογική περιφέρεια αρ. 206, πόλη της Μόσχας - Khovrinsky μονοεδρική εκλογική περιφέρεια αρ. 207)
1. Khovanskaya Galina Petrovna, ημερομηνία γέννησης - 23 Αυγούστου 1943, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου.
4. Alekseev Aleksey Olegovich, ημερομηνία γέννησης - 10 Δεκεμβρίου 1977, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
5. Aleinikova Victoria Viktorovna, ημερομηνία γέννησης - 10 Σεπτεμβρίου 1979, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του τοπικού παραρτήματος του κόμματος στο δημοτικό διαμέρισμα του Δυτικού Ντεγκουνίνο της Μόσχας.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 48 (Πόλη Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Kuntsevsky Νο. 197, Πόλη της Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Nagatinsky Νο. 201, Πόλη της Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Novomoskovsky Νο. 202, Πόλη της Μόσχας - Cheryomushkinsky μονοεδρική εκλογική περιφέρεια Νο. 209, Πόλη της Μόσχας - μονοεδρική εκλογική περιφέρεια Chertanovsky αρ. 210)
2. Tatarinov Ruslan Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 21 Σεπτεμβρίου 1970, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, είχε ποινικό μητρώο - Μέρος 1 του άρθρου 116 "Μπαταρία" του Ποινικού Κώδικα της Ρωσικής Ομοσπονδίας.
3. Ekaterina Vasilievna Nikonorova, ημερομηνία γέννησης - 19 Ιουνίου 1951, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου.
4. Sergey Ivanovich Vasiliev, ημερομηνία γέννησης - 24 Οκτωβρίου 1974, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην πόλη της Μόσχας, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού παραρτήματος του κόμματος στο δημοτικό διαμέρισμα Teply Stan της πόλης της Μόσχας.
5. Kochetkov Vladimir Valeryevich, ημερομηνία γέννησης - 15 Δεκεμβρίου 1969, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ
6. Kazenkov Oleg Yurievich, ημερομηνία γέννησης - 20 Οκτωβρίου 1975, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην πόλη της Μόσχας.
8. Averkiev Pavel Borisovich, ημερομηνία γέννησης - 18 Μαρτίου 1980, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στο δημοτικό διαμέρισμα Altufevsky της πόλης της Μόσχας.
9. Sharko Valeria Mikhailovna, ημερομηνία γέννησης - 29 Ιανουαρίου 1990, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακή ομάδα Νο. 49 (Πόλη της Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Lublinsky Νο. 199, Πόλη της Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Orekhovo-Borisovsky Νο. 203, Πόλη της Μόσχας - Μονοεντολή εκλογική περιφέρεια Perovsky Νο. 204, Πόλη της Μόσχας - Preobrazhensky μονομερής εκλογική περιφέρεια Νο. 205, Πόλη της Μόσχας - Κεντρική μονοεδρική εκλογική περιφέρεια Νο. 208)
2. Krasilnikova Olga Konstantinovna, ημερομηνία γέννησης - 27 Ιουνίου 1977, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου.
3. Sviridov Ilya Timurovich, ημερομηνία γέννησης - 24 Δεκεμβρίου 1980, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Γραμματέας του Προεδρείου του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στη Μόσχα.
4. Kristina Vladislavovna Simonyan, ημερομηνία γέννησης - 21 Απριλίου 1978, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού κλάδου του κόμματος στην πόλη της Μόσχας.
5. Sorokina Darya Nikolaevna, ημερομηνία γέννησης - 13 Ιανουαρίου 1990, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κομματικού κλάδου στο δημοτικό διαμέρισμα Brateevo της Μόσχας.
6. Miller Dmitry Georgievich, ημερομηνία γέννησης - 27 Ιουλίου 1995, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, Πρόεδρος του Συμβουλίου του τοπικού κλάδου του κόμματος στο δημοτικό διαμέρισμα του Chertanovo Central Moscow.
7. Avdeev Viktor Evgenievich, ημερομηνία γέννησης - 26 Απριλίου 1979, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Περιφερειακός όμιλος Νο. 50 (Αγία Πετρούπολη)
1. Nilov Oleg Anatolyevich, ημερομηνία γέννησης - 8 Μαΐου 1962, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου, Πρόεδρος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην πόλη της Αγίας Πετρούπολης.
2. Drapeko Elena Grigoryevna, ημερομηνία γέννησης - 29 Οκτωβρίου 1948, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Προεδρείου του Κεντρικού Συμβουλίου.
4. Ushakov Dmitry Vladimirovich, ημερομηνία γέννησης - 13 Νοεμβρίου 1980, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
5. Aleksashin Anatoly Alekseevich, ημερομηνία γέννησης - 5 Μαΐου 1949, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
6. Aleksey Anatolyevich Kovalev, ημερομηνία γέννησης - 15 Σεπτεμβρίου 1963, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην πόλη της Αγίας Πετρούπολης.
7. Popov Sergey Alekseevich, ημερομηνία γέννησης - 15 Μαΐου 1948, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ, μέλος του Συμβουλίου του περιφερειακού τμήματος του κόμματος στην πόλη της Αγίας Πετρούπολης.
9. Aleksey Ivanovich Plotnikov, ημερομηνία γέννησης - 4 Ιουνίου 1980, μέλος του Πολιτικού Κόμματος ΜΟΝΟ ΡΩΣΙΑ.
Το Υπουργείο Εκτάκτων Καταστάσεων προειδοποίησε τους Μοσχοβίτες για χιόνι και θυελλώδεις ανέμους Από τις 30 Μαρτίου, τα δύο τρίτα των εργαζομένων του Γραφείου της Δούμας της πόλης της Μόσχας έχουν μεταφερθεί σε εξ αποστάσεως εργασία Η Δούμα της πόλης της Μόσχας υποστήριξε την απόφαση των καταστημάτων για χωριστή ώρα για τους συνταξιούχους Στο πλαίσιο της βορειοανατολικής χορδής θα κατασκευαστεί αερογέφυρα μήκους άνω των δύο χιλιομέτρων Περισσότερα από 3 εκατομμύρια τετραγωνικά μέτραμη οικιστικά ακίνητα κατασκευάζονται στο TiNAO Πάνω από 9 χιλιάδες οθόνες στο μετρό άρχισαν να ενημερώνουν για προληπτικά μέτρα στη Μόσχα Οι ελεγκτές MCD και οι ταμίες υποβάλλονται σε ιατρική εξέταση πριν από τη βάρδια τους Επιχειρησιακό στρατηγείο ελέγχου και παρακολούθησης της κατάστασης με τον κορωνοϊό: η νόσος μπορεί να είναι σοβαρή σε νεαρούς ασθενείς Οι επίγειες συγκοινωνίες στη Μόσχα άρχισαν να απολυμαίνονται στους τερματικούς σταθμούς Τα αυτοκίνητα και οι σήραγγες αντιμετωπίζονται καθημερινά με ειδικό απολυμαντικό στο μητροπολιτικό μετρό Μια σειρά διαδικτυακών περιηγήσεων στο VDNKh θα ξεκινήσει στη Μόσχα Τα δικαστήρια γενικής δικαιοδοσίας της Μόσχας λειτουργούν τα Σαββατοκύριακα Οι μαθητές μπορούν πλέον να κάνουν διαδικτυακά διαγνωστικά θέματα Τα τρένα της Μόσχας άρχισαν να κινούνται στις γραμμές του μετρό Nekrasovskaya και Bolshaya Koltsevaya Σύμφωνα με το Διάταγμα του Δημάρχου της Μόσχας No. 34-UM της 29ης Μαρτίου, όλοι οι κάτοικοι της πρωτεύουσας υποχρεούνται να μην εγκαταλείψουν τον τόπο διαμονής τους / Οι Μοσχοβίτες που έχασαν τη δουλειά τους θα αμείβονται με 19.500 ρούβλια το μήνα Σε περίπτωση αναγκαστικής παραμονής σε δημόσιους χώρους, οι πολίτες υποχρεούνται να τηρούν απόσταση τουλάχιστον 1,5 m Πέθανε ο πρώην επικεφαλής της εκλογικής επιτροπής της πόλης της Μόσχας Βαλεντίν Γκορμπούνοφ Το εμπορικό συγκρότημα "Κηπουρός" είναι κλειστό έως τις 5 Απριλίου Η μεταφορά της Μόσχας θα λειτουργεί από τις 28 Μαρτίου έως τις 5 Απριλίου σύμφωνα με το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου Στις 31 Μαρτίου και 1 Απριλίου θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακό δωρεάν εκπαιδευτικό φόρουμ «PRO_Marketing».
Το κοινοβούλιο της πρωτεύουσας διπλασίασε τον αριθμό των εργαζομένων που εργάζονται εξ αποστάσεως από τις 30 Μαρτίου. Συμπεριλαμβανομένων των βοηθών βουλευτών της Δούμας της πόλης της Μόσχας μεταφέρθηκαν σε απομακρυσμένη εργασία. Αυτό ανακοίνωσε ο πρόεδρος της Δούμας της πόλης της Μόσχας Alexei Shaposhnikov (φράξια της Ενωμένης Ρωσίας).
Η Larisa Kartavtseva, Πρόεδρος της Επιτροπής της Κρατικής Δούμας της Μόσχας για την Υγεία και τη Δημόσια Υγεία, θεωρεί χρήσιμο το γεγονός ότι ορισμένες αλυσίδες λιανικής έχουν αποφασίσει να διαθέσουν χρόνο προτεραιότητας σε μεγαλύτερους πελάτες. Πρόσθεσε ότι υπάρχουν πολλά παραδείγματα υπεύθυνων καταστημάτων που εργάζονται σε διάφορα προληπτικά μέτρα με στόχο τη μείωση της εξάπλωσης του ιού σε όλη τη χώρα.
Η Επιτροπή Αρχιτεκτονικής της Μόσχας συμφώνησε για το σχεδιασμό της υπερυψωμένης διάβασης από τις γραμμές του σιδηροδρόμου Oktyabrskaya προς την κατεύθυνση Yaroslavl του σιδηροδρόμου της Μόσχας. Το συνολικό μήκος της υπέρβασης θα είναι πάνω από δύο χιλιόμετρα. Αυτό θα βελτιώσει την κατάσταση στους δρόμους τόσο στην επαρχία όσο και στην πόλη.
Η Νέα Μόσχα έχει περισσότερες μη οικιστικές εγκαταστάσεις, από τις οποίες πάνω από 70 κατασκευάστηκαν μόνο για κοινωνικούς σκοπούς σε 7,5 χρόνια. Χάρη στην εμφάνιση νέων εγκαταστάσεων στις προσαρτημένες περιοχές, δημιουργήθηκαν περισσότερες από 100 χιλιάδες θέσεις εργασίας.
Ηχητικά μηνύματα σχετικά με μέτρα για την πρόληψη της μόλυνσης από τον κορωνοϊό μεταδίδονται επίσης σε κυλιόμενες σκάλες και σε 177 οδικές πινακίδες.
Οι ταμίες και οι ελεγκτές της JSC "Central PPK", που εργάζονται σε σταθμούς και τρένα της Μόσχας Κεντρικών Διαμέτρων (MCD), υποβάλλονται σε ιατρική εξέταση πριν από τη βάρδια. «Περισσότερα από 2.000 μπουκάλια απολυμαντικού χεριών, περισσότερα από 11.000 γάντια λατέξ και πάνω από 50.000 ιατρικές μάσκες έχουν αγοραστεί για ταμίες και ελεγκτές της IDC. Θα αγοραστούν άλλες 150.000 μάσκες», ανέφερε η υπηρεσία Τύπου του Υπουργείου Μεταφορών της Μόσχας.
Η ηλικία του 40% των ασθενών που συνδέονται με συσκευές τεχνητού αερισμού του πνεύμονα στην πρωτεύουσα δεν ξεπερνά τα 40 έτη και μεταξύ των ατόμων κάτω των 60 ετών το ποσοστό αυτό φτάνει το 64%. Οι στατιστικές δείχνουν ότι η ασθένεια είναι σοβαρή όχι μόνο στην παλαιότερη γενιά. Έτσι, το 45% των ασθενών με σοβαρή πνευμονική βλάβη είναι άτομα ηλικίας κάτω των 60 ετών. Όσοι είναι κάτω των 40 ετών - 15%.
«Τα λεωφορεία της Μόσχας, τα ηλεκτρικά λεωφορεία, τα τρόλεϊ και τα τραμ απολυμαίνονται τώρα ενώ εργάζονται στη γραμμή - έχει αρχίσει να πραγματοποιείται πρόσθετη επεξεργασία εσωτερικών χώρων στους τερματικούς σταθμούς. Έτσι, τα οχήματα απολυμαίνονται όχι μόνο σε πάρκα και αμαξοστάσια, αλλά και σε διαδρομές», αναφέρει η υπηρεσία Τύπου της Mosgortrans.
Τα μηχανήματα αυτόματης πώλησης εισιτηρίων πλένονται μία φορά την ώρα και οι χειρολαβές των θυρών και οι ταμειακές μηχανές πλένονται κάθε μιάμιση έως δύο ώρες. Οι σήραγγες αντιμετωπίζονται με ειδικά πλυντήρια. Συνολικά, σχεδιάζεται να πλυθούν 600 χλμ. σηράγγων, 364 στάδια, 108 αδιέξοδα και 33 συνδετικοί κλάδοι.
Ενώ η κύρια έκθεση της χώρας είναι προσωρινά κλειστή για τους επισκέπτες, μπορείτε να περπατήσετε στα περίπτερα και να παρακολουθήσετε εκπαιδευτικά βίντεο στο διαδίκτυο.
Στα δικαστήρια γενικής δικαιοδοσίας της πρωτεύουσας, οι επί καθήκοντι δικαστές και οι υπάλληλοι του οργάνου θα εργάζονται στον αριθμό που θα επαρκεί για τη λειτουργία του δικαστηρίου, λαμβάνοντας υπόψη ειδικές περιστάσεις.
Οι μαθητές των σχολείων της Μόσχας από τη 2η έως την 11η τάξη μπορούν να υποβληθούν σε διαδικτυακή διάγνωση δωρεάν. Αυτή η ευκαιρία δόθηκε από το Κέντρο Ανεξάρτητης Διαγνωστικής του Κέντρου Εκπαιδευτικής Ποιότητας της Μόσχας (MCQE). Τα αποτελέσματα θα γίνουν γνωστά την επόμενη μέρα μετά την επιτυχία του τεστ.
Άλλα 14 τρένα νέας γενιάς Moskva έχουν δρομολογηθεί στις γραμμές Nekrasovskaya και Bolshaya Koltsevaya του μετρό της Μόσχας. Καινοτόμα τρένα άρχισαν να κυκλοφορούν μετά το άνοιγμα των σταθμών Yugo-Vostochnaya, Okskaya, Stakhanovskaya, Nizhegorodskaya, Aviamotornaya και Lefortovo. Έχουν κερδίσει για τους επιβάτες στις 27 Μαρτίου.
Ο δήμαρχος της Μόσχας Σεργκέι Σομπιάνιν υπέγραψε διάταγμα για την εισαγωγή νέων μέτρων για την καταπολέμηση του κορωνοϊού. Οι κάτοικοι της πρωτεύουσας, ανεξαρτήτως ηλικίας, πρέπει να τηρούν το καθεστώς της αυτοαπομόνωσης. Οι Μοσχοβίτες επιτρέπεται να εγκαταλείψουν το διαμέρισμα μόνο σε περιπτώσεις επείγουσας αίτησης ιατρική φροντίδα, μετακινήσεις, πηγαίνοντας σε κατάστημα και φαρμακείο για να βγάλουν τα σκουπίδια, περπατήστε κατοικίδια σε απόσταση που δεν υπερβαίνει τα 100 μέτρα από τον τόπο διαμονής.
Ο δήμαρχος της Μόσχας Σεργκέι Σομπιάνιν αποφάσισε να καταβάλει περιφερειακή αποζημίωση. Το συνολικό ποσό των επιδομάτων ανεργίας (επιδόματα) θα είναι 19.500 ρούβλια το μήνα. Αυτό θα είναι ένα από τα μέτρα στο πλαίσιο της μάχης κατά του κορωνοϊού, τα οποία ανακοίνωσε ο Σεργκέι Σομπιάνιν στην επίσημη ιστοσελίδα του το βράδυ της 29ης Μαρτίου.
Σύμφωνα με το Διάταγμα του Δημάρχου της Μόσχας με ημερομηνία 29 Μαρτίου, ενώ στους δρόμους, στα καταστήματα, στα μέσα μεταφοράς και σε άλλους δημόσιους χώρους, οι πολίτες υποχρεούνται να τηρούν μια κοινωνική απόσταση - να απέχουν τουλάχιστον 1,5 μέτρα από άλλους ανθρώπους.
«Σήμερα, ο Βαλεντίν Γκορμπούνοφ πέθανε. Από τα μέσα της δεκαετίας του 1990, ηγήθηκε της Εκλογικής Επιτροπής της πόλης της Μόσχας και συνέβαλε τεράστια στη συγκρότησή της και στη διεξαγωγή μεγάλου αριθμού εκλογών σε όλα τα επίπεδα διακυβέρνησης», ανέφερε στο Twitter ο δήμαρχος της Μόσχας Σεργκέι Σομπιάνιν.
«Ο Valentin Pavlovich και εγώ δουλέψαμε συχνά μαζί, αλληλεπιδρούσαμε γόνιμα μέσω του Δημόσιου Αρχηγείου Παρακολούθησης Εκλογών στη Μόσχα σε όλα τα επίπεδα, όσον αφορά τη νομοθετική δραστηριότητα», έγραψε στη σελίδα του στο Facebook ο πρόεδρος της Δούμας της Μόσχας Alexei Shaposhnikov. - Φωτεινή μνήμη! Συλλυπητήρια στην οικογένεια, τους φίλους και τους συναδέλφους...
Προηγουμένως, εισήχθησαν ειδικά μέτρα στο έδαφος του συγκροτήματος για να εξυγίανσηκαι απολύμανση όλων των δωματίων και επιφανειών.
Τέσσερις συνεδρίες προετοιμάζονται για το κοινό από τις 11:00 έως τις 17:00. Σε αυτά θα μιλήσουν εκπρόσωποι των μεγαλύτερων εταιρειών του Διαδικτύου. Για να λάβετε μέρος στο φόρουμ, πρέπει να εγγραφείτε στο mbm.mos.ru στην ενότητα "Εκπαίδευση".