Урок за света наоколо по темата "какво е светът наоколо". Урок за света около темата "природа" Презентация за деца "Лечебни растения". Репей, бял дроб

Животни

Светът около 1 клас.

Какво Светът.

Урок 1

Тема: Какво представлява светът наоколо.

Форма на организация на часовете (тип урок): урок с елементи на изследователска и игрова дейност.

Вид на урока: въвеждащ урок, урок за запознаване с нов учебен предмет.

Цели на урока:

    Усвояване на първоначалните идеи за предмета "Светът около нас", за обекти на жива и нежива природа.

    Създаване на условия за формиране и развитие психични функции, способности, мотивационни нагласи, творческо изследователско мислене чрез включване в активна преподавателска и изследователска дейност

    Формиране на морални и волеви качества, способност за контролиране на поведението в учебни ситуации.

Основни понятия: околният свят: светът на природата, светът на нещата, светът на хората.

Метапредметни връзки: околният свят, изкуство.

Ресурси: ученически учебници, учебници, цветни моливи, 3 снимки на града, подводен святи момичета край езерото; ремаркета и обекти от природата, вещи, хора.

Планиран резултат от обучението, вкл. Формиране на UUD:

    Да имаме идеи за света около нас, за обекти от жива и нежива природа, да даваме приблизителни отговори на въпроса: „Защо е необходимо да изучаваме света около нас?“,

    Познаване на отличителните черти на живи и неодушевени обекти.

    Да може да прави прости наблюдения, да сравнява обекти от жива и нежива природа, да дава отговори под формата на малко изречение на прости въпроси на учител или приказен герой, да може да следва инструкциите на учителя.

    Умейте да си сътрудничите с другарите в най-простите ролеви игри и да провеждате прости диалози.

1. Личен UUD: формиране на интерес към нов предмет, определяне на необходимостта от изучаване на света, в който живеете;

2. Нормативни УУД: организация на работното място според указанията на учителя; ако е възможно, оценете своята работа и работата на приятел; определя плана за изпълнение на задачата под ръководството на учителя.

3. Когнитивна UUD: ориентирайте се в учебника и работна книга; сравнявайте обекти, предмети: намирайте общо и различие; групиране на предмети, обекти по съществени признаци; възпроизвеждат чутото, определят темата на урока; правят заключения под ръководството на учител.

4. Комуникативна UUD: участвайте в диалога в урока, отговаряйте на въпросите на учителя, формулирайте въпрос по въпроса, който ви интересува; слушайте и разбирайте речта на другите.

7. Рефлексия. Персонален UUD

Сформиран UUD

Дейност на учителя

Студентски дейности

1. Организационен момент

Комуникативен UUD

Учителят поздравява децата, приема поздравите им с усмивка и с помощта на малко дихателно упражнение облекчава евентуалното напрежение. Подготовка на деца

УЧИТЕЛ. Добро утро деца! Нека заедно да се подготвим за урока - вдигнете ръцете си нагоре, поемете дълбоко въздух, задръжте ръцете си нагоре за няколко секунди и след това рязко ги спуснете надолу, докато правите лек наклон напред и дълбоко издишване. И сега всеки ще седне, както ще му е удобно да работи в урока.

Децата радостно поздравяват учителя, правят дихателни упражнения и сядат на работните си места. В същото време те заемат удобна, но приемлива поза за учене.

2. Актуализиране на опорни знания.

Персонален UUD

Тренировка за реч. Учителят въвлича учениците в диалог.

- Кой мислите, че ще бъде ваш помощник в урока?

Подсказка за гатанка.

Ето го първият помощник:
Той е умен и е лоялен
В урока на бюрото ще легне
Вижте, той ще ви каже всичко!

Как се казва нашият учебник?

Това е името на предмета, който ще изучаваме.

Въведение в работната тетрадка.
.

Учител, другар, у дома, майка.

Това е учебник!

Светът.

Децата го вземат в ръце, разглеждат корицата.

3. Целеполагане и мотивация.

Регулаторен UUD

-Нека да поговорим за това, което ще бъде обсъдено в първия ни урок за света около нас.

-Каква е околната среда?

Защо трябва да го изучавате изведнъж?

4. Откриване на нови знания от децата

Когнитивна UUD

Персонален UUD

УЧИТЕЛ. А сега, нека използваме нашия първи помощник - отворете урока на страницата. Нека разгледаме по-отблизо илюстрацията.
Учителят чете стихотворението.
УЧИТЕЛ.
Огледай се наоколо, приятел!
Виждаш реката, гората, поляната,
Птичи ята, самолет,
Какво отиде на полет.
Небе, вятър, облаци,
Пак река, поляна река!
УЧИТЕЛ. Започваме да изучаваме нов предмет - "Околен свят". Погледнете отново снимката, погледнете през прозореца, огледайте се, помислете и кажете какъв е светът около вас? Какво и кой е част от околната среда?

СТУДЕНТИ. Светът около нас е това, което ни заобикаля, което е около нас. Това са различни същества и предмети, животни, небе, облаци, дървета, къщи, хора.
УЧИТЕЛ. Добре момчета! Много добре! И искам да се научиш да наблюдаваш света около себе си, да го изучаваш и изследваш.

В урока за света около нас ще научим защо денят следва нощта? Колко дни в годината? Защо сезоните се сменят? Колко разнообразни са растенията и животински святЗемята? Защо е важно човек да живее в семейство? Какви чудеса могат да се направят човешки ръце?

Играта е пътешествие.

1 ред отива към гората.

2 ред отива към подводния свят.

3 ред за разходка из града ни.

-Избройте природните обекти, които сте видели там?

- Едно, две, три - върна се от пътешествие. Вие, момчета, се оказахте много наблюдателни, така че назовахте много предмети в света около вас.

Нека обобщим първия резултат.

-Какво изучава предметът "Околен свят"?

Учениците отварят учебниците си и разглеждат снимките.

Светът около нас е това, което ни заобикаля, което е около нас. Това са различни същества и предмети, животни, небе, облаци, дървета, къщи, хора

Учениците могат да изброят няколко елемента около тях.

1-ви ред: момиче, езерце, патица с патета, дървета, трева.

2-ри ред: морски звезди, растителност, корали, дъно, вода.

3-ти ред: сграда, площад, цветя, дървета.

Темата за околния свят изучава света на природата, света на нещата, света на хората.

5. Първично закрепване.

Регулаторен UUD

Комуникативен UUD

РАБОТА по учебника на стр. 5Z

Задача: Разделете рисунките на две групи. Обяснете решението си. Можете да използвате намек.

- Избройте елементите на снимката.

На какви две групи бихте ги разделили? Защо?

-Нека се опитаме да дадем пълен отговор на въпроса: Какво представлява светът около нас?

1 вариант на отговор: на живо и не Жива природа.

Вариант 2: светът на природата, светът на хората, светът на нещата.

Според учебника: светът около нас е това, което е около нас: природата, хората и всичко, което е създадено от човека.

Оценяват се отговорите на децата, които могат по-точно да възпроизведат това определение.

6. Самостоятелна работа.

Комуникативен UUD

Когнитивна UUD

Персонален UUD

РАБОТА в работни тетрадки на стр. 4-5

Задача 1 на стр.4.

-Оцветете това, което принадлежи на дивата природа.

ФИЗКУЛТУКА за очите и ръцете.
УЧИТЕЛ. Свършихме добра работа и вашите очи и ръце заслужават малко почивка. Станахме от работата си, напуснахме бюрата си, вдигнахме дръжките нагоре, свалихме ги. Повтаряме три пъти. Сега нека се опитаме да извършим ротации с ръцете си: напред, назад. Изпънахме ръцете си отстрани, огънахме се в лактите и се завъртяхме: напред и назад, сега разперихме ръцете си отстрани и завъртяхме ръцете си: напред и назад. Сега спуснете ръцете си и разклатете ръцете си малко. Затворете очи, представете си, че сте на брега на нежен топло море, поставете ръцете си в топла вода, извадете четките от водата и се опитайте да отърсите капките. Много добре! Сега нека погледнем по-отблизо през прозореца голямо дървов училищния двор, спрете да гледате дървото, пребройте до 10 на глас. Добре! Сега затворете очи и пребройте отново до 10.

Децата следват инструкциите на учителя: въртят ръцете си, въртят ръцете си, свити в лактите, въртят и разклащат ръцете си, затварят очи.

РАБОТА на стр.5. тетрадки.

- Обединете рисунките в две групи. Обяснете избора си.

ИГРА "Закачете ремаркета към влаковете."

Жива и нежива природа.

Викам два ученически влака на дъската. Деца от мястото показват своя снимка, влаковете събират ремаркета.

УЧИТЕЛ. Браво момчета! Вярно е, че можем да разделим всички обекти в природата на две големи групи - обекти на живата природа и обекти на неживата природа.

Цветя, пеперуда, смърч, гъби.

Работете по двойки: „Посъветвайте се със съседа си“.

Ястията са нежива природа, други обекти на дивата природа.

Те са активни и независими.

Контролирайте себе си и своите другари по време на играта.

Управление според модела на таблото.

Комуникативна UUD -Какво ново научихте в урока?

На кого му беше трудно? Интересно? Оценка на вашата работа.

Планирайте

1. Арктически пустини
2. Тундра
3. Горска зона
а) тайга
б) смесени гори
в) широколистни гори
4. Степи
5. Пустиня
6. Субтропици

Арктически пустини

Арктика - Това е зона от острови, разположени близо до Северния полюс. Ето един дълъг Студена зимакратко студено лято, поради което растителността е оскъдна - мъхове и лишеи.

В Арктика слънцето не залязва няколко месеца - полярният ден продължава. В продължение на няколко месеца, ден и нощ светлина, но не топло. Температурата е само няколко градуса над 0. През зимата настъпва полярна нощ. Тъмно тъмно и много студено. Тъмнината е осветена от луната, звездите и северното сияние.

Това е много студена зона. Но това не означава, че върху него няма животни и растения.

Арктика - царството на полярната мечка. Липсата на земя не го притеснява, основното местообитание са ледените блокове на Северния ледовит океан. Полярна мечкахрани се с риба, ловува тюлени, тюлени, малки моржове.

В Арктика живеят много перконоги - тюлени, тюлени, моржове, морски слонове. Удължената рационализирана форма на тялото им помага да се движат във водата с голяма скорост.

По крайбрежните скали през лятото намират подслон и гнездят многобройни птици, които устройват "птичи пазари" на скалите - гъски, чайки, гаги, рибарки, блатни птици. Мъхове, лишеи, някои видове водорасли и дори зърнени култури и цъфтящи растения се заселват в пукнатините на скалите, където се натрупва малко количество почва, в размразени зони на ледникови отлагания - морени, близо до снежни полета. Сред тях са синя трева, памучна трева, полярен мак, острица, върби джуджета, брези. През студеното полярно лято те успяват да цъфтят и дори да дадат плодове.

За съжаление, поради развитието на Арктика от човека, тук възникнаха сложни проблеми. екологични проблеми: замърсяване на северните морета; унищожаване на търговски видове риба; лов на полярни мечки и тюлени. Сега ловът на редки животни в Арктика е забранен. Някои птичи колонии са взети под защита. Риболовът е ограничен. Създадени са резервати, например резерватът ОСТРОВ ВРАНГЕЛ

Тундра

Климатът на тундрата е суров - зимата продължава по-дълго от учебната година в училище. През цялата годинадухат свирепи ветрове и бушуват виелици през зимата. Дори през лятото земята практически не се размразява (само с 10 - 25 см), а отдолу остава вечна замръзналост.Брезите се простират близо до повърхността, криейки се от вятъра и студа в мъхове и лишеи.

Бяла яребица, снежна сова, луд сокол, Северен елен, вълци, гъски и жерави пристигат през лятото.

Основният поминък на населението на тундрата е отглеждането на северни елени. Все още се извършва добив - нефт и газ.

Екологичните проблеми са възникнали в тундрата:

нарушаване на почвата от гъсеници на трактори, превозни средства за всички терени - растенията умират.
районът е замърсен с нефт при добива му.
незаконен лов – бракониерство.
пасищата за северни елени са утъпкани, защото елените не винаги се карат на други места.

горска зона

Тайга - иглолистна гора, заема по-голямата част от зоната.

смесена гора - заедно с иглолистни дървета в него растат бреза, трепетлика, елша. Зимата в такава гора е по-мека. При широколистни дърветасредно големи листа, които изхвърлят за зимата.

широколистна гора - замества дъб, липа, клен, ясен, бряст. Това са топлолюбиви растения, така че имат големи листа, хвърлят листата си за зимата и се размножават чрез семена.

По вина на човека възникват екологични проблеми . Ако по-рано гората се изсичаше според нуждите, сега изсичат всичко, което е възможно. Прекомерният лов е довел до пълно или почти пълно изчезване на някои животински видове.

Степи

Степите се простират в тясна непрекъсната ивица в южната част на Русия от западните граници до Алтай. По-нататък на изток степните райони имат неравномерно разпространение.средна температураЯнуари на запад -2 ° C, а на изток -20 ° C и по-ниски. Лятото в степта е слънчево и горещо. Средната температура през юли е 22-23 °С. На запад от зоната често се случват размразявания, така че снежната покривка там е тънка и много нестабилна. Преобладаващите почви в степите са черноземи.

Естествените растителни съобщества са представени предимно от многогодишни, сухо- и мразоустойчиви билки с мощна коренова система. На първо място, това са зърнени култури: перушина, власатка, житна трева, змия, тънкокрака, синя трева. В допълнение към зърнените култури има много представители на билките: астрагал, градински чай, карамфил - и луковични многогодишни растения, като лалета.

В европейските степи основата са теснолистните треви: перушина, власатка, синя трева, власатка, тънкокрака и др.
В по-сухите южни райони, освен зърнени култури, често се срещат пелин, гръден кош и тинтява. Много лалета през пролетта. В азиатската част на страната преобладават вратигата и зърнените култури.

Копитните животни са адаптирани към дългосрочни движения в огромните степни пространства. Поради тънкостта на снежната покривка през зимата има и растителна храна. Важна роля в храненето играят луковици, грудки, коренища. За много животни растенията са и основният източник на влага. Типични представители на копитните животни в степите са турове, антилопи, тарпани. Въпреки това, повечето от тези видове стопанска дейностхората са били унищожени или прогонени на юг. В някои райони са се запазили сайгаците, които са били широко разпространени в миналото.

От гризачите най-често срещани са земната катерица, полевката, тушканчето и др. В степта живеят пор, язовец, невестулка и лисица.

От птиците за степите са характерни дропла, малка дропла, сива яребица, степен орел, мишелов, ветрушка. Сега обаче тези птици са рядкост.

Има много повече влечуги, отколкото в горската зона. Сред тях отделяме степната усойница, змията, обикновената змия, пъргавият гущер, муцуната.

Богатството на степите - плодородни почви . Тази природна зона е почти напълно овладяна от човека и естествените степни пейзажи са запазени само в резервати. Поради недостатъчното количество валежии чести засушавания в степната зона са изградени напоителни системи.

Степи - зона на развито животновъдство. Тук се отглеждат говеда, коне, птици. Развити са различни отрасли на промишлеността: металургия, машиностроене, хранително-вкусова, химическа, текстилна.

Пустинен

В Русия пустинята заема малка площ - по бреговете на Червено море. Огромни пустини са разпространени в други държави: Казахстан, Туркменистан, Узбекистан. Пустинята е много гореща.Типичните почви за полупустинната и пустинната зона са кестенови.

Повечето животни в пустинята не са големи, защото няма къде да се скрият от хищници. Най-често срещаните влечуги са гущери, змии, костенурки.

Птици - дропла, дропла, чучулиги.

От най-големите бозайници отбелязваме камилата, сайгата; има корсак, вълк.
камила Той има много адаптации да живее в пустинята. Дългите гъсти мигли предпазват очите от пясък. Двата пръста на всеки крак са свързани с мазолеста подложка. Благодарение на нея той не пада в пясъка.

Традиционен поминък на населението е скотовъдството: развъждат овце, камили, говеда. В резултат на прекомерната паша площта на нефиксираните пясъци, носени от вятъра, се увеличава. Една от мерките за борба с настъпването на пустинята е фитомелиорацията - набор от мерки за отглеждане и поддържане на естествената растителност.

Хората построиха канали за напояване на земята. Това е добре. Но неумереното напояване доведе до факта, че в почвата имаше много сол. Проблем е и бракониерството.

Виновникът за създадените проблеми е човек. Сега хората са изправени пред трудна задача - да поправят грешките си.

Субтропици

Тази зона, която Черноморско крайбрежиеКавказ се характеризира с най-малката дължина и площ в Русия.Разпространени са плодородните червеноземни и жълтоземни почви.

субтропична растителност богати и разнообразни. Зеленчуков свят Представено е от вечнозелени твърдолистни дървета и храсти, сред които ще назовем чемшир, лавровишня, лаврова череша. Широко разпространени гори от дъб, бук, габър, клен. Гъсталаци дървета преплитат лиана, бръшлян, диво грозде. Има бамбук, палми, кипарис, евкалипт.

От представителите на животинския свят отбелязваме дива коза, елен, дива свиня, мечка, борова и каменна куница, кавказки тетрев.

Изобилието от топлина и влага позволява тук да се отглеждат такива субтропични култури като чай, мандарини и лимони. Значителни площи са заети от лозя и тютюневи насаждения.

Благоприятните климатични условия, близостта до морето и планините правят тази област основна зона за отдих на нашата страна. Тук са разположени множество къмпинги, почивни станции, санаториуми.

Преглеждания: 57 467

Може да се интересувате

Предметът "Околен свят" в начално училищепоставя основите за развитие на познавателния интерес на децата към природни и обществени науки като география и биология, физика и химия, история и социални науки. Този предмет се превърна в преосмисляне и допълнение към предишния училищен курс по естествена история. Той е предназначен да научи децата на холистично, рационално разбиране на самия заобикалящ ни свят, в който живеем.

Този тематичен раздел съдържа готови резюмета на уроци, дейности по проекти, интегрирани класове, извънкласни дейности по света в началното училище. Обхватът на представените теми е много широк. Обхваща всички учебна програмакурс и не се ограничава до него.

Примери за провеждане на уроци по света - в помощ на учителите.

Съдържа се в раздели:
Включва секции:

Показани са публикации 1-10 от 320 .
Всички раздели | Светът

Методи за критично мислене в уроците по руски език и околния святПриемане на писане на синквини. Промените, настъпващи в съвременно образованиепоставят като приоритет проблема за използването на новите технологии за обучение и възпитание. В уроците по руски език, литературно четене, света наоколо, на етапа на усвояване на нови знания, можете да ...

Разработване на урок за света около 4 клас „Животът на древните славяни в дните на Древна Русия“Тема. Животът на древните славяни. Понякога Древна Русия. Цел: образователен: да се формира у учениците представа за Древна Русия, руски князе, за живота на древните славяни, тяхната религия; развиващи се: да развие устната реч на учениците, въображението, фантазията, способността за работа с ...

Околният свят - "Пътуване в страната на пътните знаци." Конспект на урока за света около нас с помощта на игрови технологии в 2.4 клас

Публикация „Пътуване до страната на пътните знаци”. Конспект на урока за околните ... " MOU "Старополска гимназия" Светът наоколо: урок с използване на игрови технологии във 2, 4 клас Подготвен и проведен от: начален учител Хозяинова Е. В. Цели: 1. Да се ​​разширят знанията на учениците за правилата за поведение на пътя. 2. Култивирайте чувство на уважение към вашите ...

Библиотека със снимки на MAAM

Обобщение на урока за околния свят в 3 клас "Златен пръстен на Русия"Обобщение на урока по темата " Златен пръстенРусия” Цел: формиране на основите на гражданската идентичност, чувство на гордост от родината. Задачи: 1. Разширете знанията на децата за градовете на Златния пръстен. 2. Научете се да разпознавате града по основните му забележителности и възпроизвеждайте в ...

Тест около света "Мъдър избор", 4 клас, околен свят, UMK А. А. Плешакова, М. Ю. Новицкая ("Перспектива") Тест "Мъдър избор" 1. През коя година се състоя кръщението на Русия? а) през 862 г. б) през 1157 г. в) през 988 г. 2. Великият Киевски князкойто покръсти Русия. а) княз Владимир б) княз Юрий Долгоруки в) княз Ярослав Мъдри 3. Ден...

Проверителна работа за външния свят "Началото на Московското царство", 4 клас UMK А. А. Плешаков, М. Ю. Новицкая Работа по проверката„Началото на Московското царство“ Фамилия _ 1. Как беше прехвърлен тронът на великия княз? _ 2. Защо руският народ избяга в необитаемите райони - в степта, на речните острови на Дон, в планините на Волга Жигули? _ _ 3. Как се наричаха свободните ...

Светът около нас - Резюме на урока за света около нас за 1 клас "Полезни продукти със собствените си ръце"

Тема: " Здравословни храниНаправи си сам” Цел: - да се насърчи формирането на способността на децата да провеждат познавателни изследователски дейности. Задачи: 1. С помощта изследователска дейностразберете какви ползи носи млякото за тялото на детето. 2. Популяризирайте...

Теоретични основи за формиране на изследователски компетентности в уроците по предмета "Околен свят"Проблемът с образователната изследователска дейност има дълбоки корени. Чуждестранни педагози (J-J. Russo, I. Pestalozzi, F. Diesterweg, G. Kershensteiner, J. Dewey, S. Frenet) изразиха идеята за насърчаване на детето да учи за света чрез изследване и откритие. В Русия тази позиция ...

По мое мнение, понятието "около света" е доста многостраннои всеки го представя по различен начин. Що се отнася до мен, смятам света, който ни заобикаля, за интересен и изненадващ и съм щастлив, че живея в него.

Светът, който ни заобикаля

Какво представлява околната среда? За един човек ще стане пространство, която непосредствено го заобикаля, а за другата - Вселена. Ако се изрази обикновен език, това е всичко около нас:

  • всичко, което е създадено от човечеството;
  • Жива природа;
  • нежива природа.

Светът обаче е не само невероятен, той е по-невероятно, отколкото можем да си представим. Има огромен брой животни, явления и растения, за чието съществуване повечето хора дори не подозират.

Удивително в света

Живее в Мадагаскар невероятен примат - rukonopozhka. Заради малко странния си вид, местни жителите са много предпазливи към нея. Вярванията им свързват това животно с зли духове и зли духове. Има знак, че ако срещнете това животно, смъртта неизбежно ще настъпи в рамките на една година.


Един от най мистериозни явления - пълзящи камънинамерени на дъното на пресъхнало езеро в Съединените щати. Преместването на камъни без външна помощ е извън съмнение, но никой не видя как се случва това - те се местят веднъж на няколко години. Учените предполагат, че това е възможно поради промени температурен режим.


кокосов рак Той с право се счита за най-големия представител на ракообразните - дължината му често достига 35 сантиметра. Той живее на сушата, в дупки, където си подрежда меко „легло“ от листа от кокосова палма.


Най-удивителното дърво на планетата - баобаб. Уникалната способност на това дърво е оцеляването: ако премахнете кората, тогава ще израсне нова за възможно най-кратко време. Дебелината на багажника често достига 10 метраа дървото абсорбира влагата като гъба. Смята се, че дървото може да живее хиляди години, но всъщност е невъзможно да се потвърди - без годишни пръстени.


мравка панданяма абсолютно нищо общо с петнистата мечка, освен външен вид. Всъщност, дори не е мравка, и немската оса, понякога наричана „кадифена мравка“ поради многото косми, които покриват тялото ѝ. Като всяка друга оса, тази "мравка" може и да ужилии дискомфортът ще продължи няколко часа.

Анотация към материала

Презентации по светаще позволи на учителя в началното училище да направи този предмет любим сред повечето ученици в началното училище. С компетентен подбор на визуализация, достъпно обяснение на нов материал, учениците събуждат интерес към изучаването на всяка следваща тема, желание да научат повече, отколкото е дадено в урока. След като изгледат презентация на тема заобикалящия ги свят, малките откриватели на тайни сами ще се опитат да намерят интересна информация за растенията и животните, за звездите и природните явления, за да разкажат тези факти на своя учител и съученици в клас.

Презентацията на урока за света около нас е удобна за използване на всеки етап от урока. Използването му не се ограничава само до обяснение на нов материал. Мога Изтеглете презентация за света около вас за 1, 2, 3 или 4 класза практическа работаи да проверя домашна работа, за консолидиране на току-що научения материал в урока и за показване на образци на дизайн на проекти.

Използването на урочната презентация на околния свят допринася за мотивацията на учениците за учене. Те са доволни, че разбират материала, който учителят обяснява. Ако не всеки успее да реши задачата по математика, също не е лесно да пишете в класа по руски език без грешки, тогава в урока за света около вас можете да разкриете способностите си и да станете истинска звезда. Не напразно Ушински отбеляза, че природата на децата изисква визуализация, за да развие интерес към даден предмет. Тези думи са актуални и верни и днес. Използване на презентацията за околната среда Светът е неопровержимо доказателство за това. Те са важни не толкова текст, колкото картини, снимки, вмъкнати видео фрагменти, таблици, различни диаграми, които ще останат в паметта на ученик от началното училище.

Този раздел съдържа развитието на уроците на учители, работещи върху различни учебни материали. От секциите можете да изтеглите безплатни уроци с презентация за света около вас за 1, 2, 3, 4 клас според TMC School 2100, School of Russia, PNSh (учебници на Плешаков, Вахрушев) и да ги използвате във вашия работа.

Обичате ли да създавате презентации за уроците на света около вас и имате ли вече колекция от собствени дизайни? Изпратете ни ги и ние със сигурност, запазвайки авторството, ще ги поставим в съответния раздел. За да създадете свои собствени работни и детски проекти на нашия портал, можете да изтеглите безплатно шаблони за презентации, фонове и снимки по целия свят. Нека да си сътрудничим и да споделяме идеи, които не трябва да стават излишни, след като звънецът бие от класа.

Околният свят - 1 клас

Презентациите в урока за света около нас в 1 клас се превръщат в неотложна необходимост. Дете, което е толкова различно от своите връстници, които са учили в училище дори само преди десет години, не приема старите подходи на работа в класната стая. Интересът му може само да бъде подкрепен модерни съоръженияобучение – ярко, динамично, интригуващо. На тях е...

Околният свят - 2 клас

Презентация за света около нас за 2 клас е най-добрият материал за провеждане на модерен урок в началното училище. Децата обичат да слушат, но е малко вероятно да се обясни същността на сложен проблем само с думи. И тогава на помощ идва тя, всемогъщата презентация на урока за света около нас за 2. клас - уникален мултимедиен продукт, ...

Околен свят - 3 клас

Презентация за околната среда в 3 клас позволява на креативния учител да превърне обикновен обикновен урок в своеобразен празник за децата, от който те няма да искат да си тръгват дори след звънеца. те имат желание безкрайно да пътуват през гори и полета, да откриват непознати досега минерали, да се запознаят с икономиката и да разберат законите ...

Околният свят - 4 клас

Презентациите "Светът около 4 клас" въвеждат съвременното дете, което живее в непосредствена близост до компютъра, в света на електронната култура. За учителя става по-лесно да обяснява темите на уроците, тъй като го прави на език, разбираем за поколението днешни ученици. Използвайки електронни разработки, е възможно да се формират основните компетенции на учениците, да се повиши мотивацията им за учене в ...

Презентация Творчеството на Юрий Владимиров Презентацията първо запознава децата от втори клас с творчеството и биографията на Владимиров, който е автор на стихотворението "Ексцентрици". Този детски поет. като работата му, той не е известен ... Презентация Чуковски Fedorino скръб Презентацията ще се използва във 2 клас, когато се запознава с работата на Корней Чуковски. В същия урок по четене учениците ще се запознаят и с неговата приказка „Скръбта на Федорино“, ... Презентация на Николай Носов Жива шапка Презентация за урока във 2. клас по Федералния държавен образователен стандарт по разказа на Николай „Живата шапка“ на Носов съдържа материали за творчеството на автора, за живота му, за писанията...